Organizacja studiów

Masz pytania dotyczące studiów podyplomowych w ZPSB? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te zadawane najczęściej.

Ile trwają studia i jak często odbywają się zajęcia?
Studia podyplomowe w ZPSB trwają 2 semestry i są prowadzone w trybie zaocznym. Zajęcia odbywają się 2-3 razy w miesiącu, w piątki w godzinach 16.30-20.30 oraz soboty w godzinach 9.00-13.00 lub 9.00-17.00 (niedziele zazwyczaj są wolne). W naszej ofercie mamy też studia prowadzone metodą e-learningową, czyli zdalnie i w całości przez internet.

Kto może studiować na studiach podyplomowych?
Na studia podyplomowe przyjmujemy osoby posiadające dyplom inżyniera, licencjata lub magistra. W zajęciach mogą uczestniczyć także osoby, które ukończyły szkołę średnią z tą różnicą, że zamiast świadectwa ukończenia studiów podyplomowych otrzymują one zaświadczenie ukończenia kursu zgodne z Rozporządzeniem nr 472 z dnia 12.10.93 r. MEN oraz MPiPS (Dz. U. z 1993 r. Nr 103, poz. 472).

Czy otrzymam potwierdzenie ukończenia studiów?
Po zakończeniu studiów otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ze wskazaniem kierunku studiów oraz wykazem zrealizowanych przedmiotów.

Na czym polega zaliczenie?
Podstawą do wydania świadectwa jest złożenie i obrona pracy dyplomowej albo złożenie pracy dyplomowej i zdanie egzaminu końcowego. Aby być dopuszczonym do procedury dyplomowej, musisz być obecny na minimum 80% godzin zajęć dydaktycznych przewidzianych w programie studiów.

Czy dostanę materiały dydaktyczne?
Do każdego modułu zajęć otrzymasz bezpłatnie komplet materiałów dydaktycznych i ćwiczeniowych przygotowanych przez wykładowców, które pomogą Ci utrwalić zdobywaną wiedzę. Będziesz mieć do nich dostęp także poprzez naszą platformę internetową Laboratorium IT.

Gdzie odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w Szczecinie przy ul. Żołnierskiej 53, w świetnie wyposażonych salach wykładowych, a także w laboratoriach komputerowych.

Czy studenci studiów podyplomowych mogą korzystać z uczelnianej biblioteki?
Tak, studenci studiów podyplomowych mogą korzystać z biblioteki ZPSB, w której znajdą fachową literaturę polską i zagraniczną. Biblioteka znajduje się w gmachu ZPSB przy ulicy Żołnierskiej 53 na III piętrze.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami, chętnie na nie odpowiemy.
Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń (Katarzyna Jakuszewska)
Adres: ul. Żołnierska 53, pok. 212, I piętro, 71-210 Szczecin
tel.: 91 81 49 481
tel.: 91 81 49 486
e-mail: podyplomowe@zpsb.pl

Godziny otwarcia:
pon.-pt.: 9:00-16:00
weekendy zjazdowe:
pt.: 9:00-19:30
sob.: 9:00-13:00