25. Inauguracja Roku Akademickiego [foto]

W sobotę, 30 września oficjalnie rozpoczął się nowy Rok Akademicki 2017/2018 w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Była to wyjątkowa inauguracja, bo jubileuszowa – ZPSB ma już 25 lat!

Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli, jak zawsze, nasi Studenci i Absolwenci. Rozdanie dyplomów to zawsze wzruszające chwile, a jak w swoim przemówieniu zacytowała nasza absolwentka studiów podyplomowych, „najważniejsze są tylko chwile”. Cieszymy się, że chwile spędzone w ZPSB są ważne dla naszych studentów. Pożegnaliśmy 450 absolwentów, którzy odebrali dyplomy oraz świadectwa ukończenia studiów. Przywitaliśmy natomiast ok. 800 nowych studentów, którzy dziś na scenie złożyli uroczyste ślubowanie.

Tradycyjnym elementem uroczystości było nagrodzenie laureatów Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową ZPSB, a także wpisy najlepszych absolwentów do Złotej Księgi ZPSB.

Nie zabrakło też wzruszeń związanych ze zmianami w gronie dydaktycznym i kierowniczym Uczelni. Pożegnała się z nami prof. Aleksandra Grzesiuk, Dziekan Wydziału Ekonomii i Informatyki, która z ZPSB związana była od 20 lat. Na jej miejsce została powołana dr Justyna Osuch, która objęła równocześnie stanowisko Prorektora ds. Rozwoju. Natomiast prof. ZPSB dr Grażyna Maniak objęła nowe stanowisko Prorektora ds. Dydaktyki. Dodatkowo powitaliśmy nową Prodziekan Wydziału Ekonomii i Informatyki, dr Renatę Nowak-Lewandowską.

Uroczystości towarzyszył tradycyjnie, nadając jej uroczysty i artystycznych charakter, Chór ZPSB „Avista”, pod dyrekcją Małgorzaty Opaluch.

Całą uroczystość zanotowała w formie graficznej p. Anna Staśkiewicz, profesjonalna Graphic Recorderka – powstały plakat można było podziwiać po zakończeniu uroczystości, a docelowo zawiśnie on w korytarzu ZPSB.

W tym roku wyjątkowy był jeszcze jeden element uroczystości – tradycyjne podrzucenie biretów przez absolwentów miało miejsce w pięknej scenerii przy fontannach, przed Teatrem Pleciuga.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej (fot. Robert Stachnik).