Transmisja na żywo światowych rozgrywek e-sportów [FOTO]

7 stycznia, młodzi pasjonaci e-sportów ze Szczecina mieli szansę na wspólne oglądanie na żywo i kibicowanie uczestnikom prestiżowych Mistrzostw Świata SMITE oraz rozgrywek Paladins HRX Invitational.

W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu odbyła się impreza Hi-Rez Viewing Party Szczecin. Pierwsza w Polsce, oficjalna transmisja gier z rozgrywek Hi-Rez Expo z USA.
Hi-Rez Expo to prawdziwe święto miłośników gier Hi-Rez Studios. Pula nagród wszystkich turniejów i konkursów to ponad 1,3 miliona $ !

Uczestnicy lokalnej inicjatywy poza możliwością zagrania w popularne gry, mogli posilić się słodkimi wypiekami i pizzą. Ciekawostką były ciastka specjalnie wypieczone na tę okazję ciasteczka w kształtach wzorowanych na grze SMITE. Dodatkowo dla każdego przewidziano także powitalny pakiet upominków, w tym m.in. ekskluzywne kody do gry SMITE.

Gry video, tak popularne wśród młodzieży, stają się już nie tylko zabijaczem nudy, ale urosły do rangi dyscypliny sportu, tzw. e-sportów. A za profesjonalnym sportem idzie także poważny biznes. Różnego rodzaju turnieje czy mistrzostwa w tych rozgrywkach na świecie potrafią gromadzić uwagę milionów fanów, wzbudzać emocje sięgające zenitu, a także obracać ogromnymi funduszami w pulach nagród. W naszym kraju e-sporty także stają się coraz popularniejsze, a obok udziału czy kibicowania takim rozgrywkom w większych miastach, młodzi ludzie także gromadzą się, aby wspólnie obserwować najlepsze z takich zmagań na żywo w sieci internet.

Przyjazna atmosfera udzielała się wszystkim graczom, a długie rozmowy o ulubionych postaciach czy strategiach nie miały końca. Bez względu na wiek, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była grupa Graj Aktywnie, nieformalne zrzeszenie pasjonatów sportów elektronicznych, zainicjowana przez studentów Informatyki Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Współorganizatorami są Technikum Kreatywne oraz Zachodniopomorska Szkoła Biznesu.

Więcej informacji o wydarzeniu Hi-Rez Expo w USA