Biznesowa Duma Pomorza

Niezmiernie miło nam poinformować, że Zachodniopomorska Szkoła Biznesu dołączyła do projektu Biznesowej Dumy Pomorza jako Srebrny Partner! Cieszymy się na wspólną przygodę i dziękujemy za zaufanie.

Z okazji zawarcia porozumienia  prof. ZPSB dr Justyna Osuch-Mallett, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu –  odpowiedziała na kilka pytań.

Zapraszamy do lektury!

Od kiedy kibicuje Pani Pogoni Szczecin?
Trudno wyznaczyć konkretną datę. Od zawsze. W domu była Pogoń, w szkole była Pogoń, w pracy była Pogoń. Nigdy co prawda nie zostałam ultraską, ale lubię czuć sportową rywalizację, a tego na stadionie im. Floriana Krygiera nigdy nie brakuje. Dodatkowo jestem „rekruterem” kibiców Pogoni; mój mąż – Anglik z krwi i kości – do swojego serca dodał Pogoń Szczecin obok swojego ukochanego Crystal Palace.

Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?
Lubię łączyć punkty. Szczecin nie może sobie pozwolić, żeby dwie silne i rozpoznawalne marki – Pogoń i ZPSB nie rozmawiały ze sobą. Jako uczelnia biznesowa szukamy kontaktu z przedsiębiorcami. Chcemy wiedzieć jak można im pomóc, jakich specjalistów potrzebują, jakie umiejętności są dla nich niezbędne. Liczymy, że w projekcie poznamy i umocnimy relacje z lokalnym środowiskiem biznesowym. Z racji, że jesteśmy uczelnią praktyków, może znajdziemy tutaj nowych przedsiębiorców – wykładowców lub słuchaczy studiów podyplomowych czy MBA. Dobrze mieć długą ławkę, prawda?

Jak i gdzie można skorzystać z Państwa usług?
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia o praktycznym profilu kształcenia, która przygotowuje profesjonalne kadry menedżerskie dla nowoczesnej gospodarki. Jesteśmy w trzech miejscach – w Szczecinie, Stargardzie i Gryficach. W Szczecinie jesteśmy niedaleko serca Pogoni – jej stadionu – bo na ul. Żołnierskiej 53. W ofercie jest wiele atrakcyjnych kierunków i specjalności studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych i Executive MBA, a także kursów i szkoleń. Skupiamy się głównie w obszarach biznesowych: zarządzaniu, grafice, informatyce, marketingu i nowych mediach czy inżynierii e-commerce, ale w swojej ofercie mamy także pedagogikę czy politykę społeczną. W dynamicznym świecie i my jesteśmy dynamiczni – przedmioty realizowane są w modułach, więc do zaliczeń można przystąpić przez cały semestr, uczą u nas praktycy, którzy tworzą nasze regionalne firmy, a zajęcia organizujemy tak, aby pogodzić ze sobą pracę z nauką i życiem osobistym. W grupach studenckich spotykają się i pracują ze sobą 20-latkowie, 30-latkowie i  40-latkowie – tak jak w firmach, bo uczyć się warto przez całe życie. Tak szybko zmienia się świat, warto więc uaktualniać swoją wiedzę i umiejętności.

Właśnie ruszyliśmy z rekrutacją na nowy rok akademicki – wszystkie niezbędne informacje znajdują się na naszej stronie www.zpsb.pl, a dla kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin mamy dodatkową niespodziankę. Na hasło „Pogoń Szczecin” dodatkowy rabat w wysokości 150 zł przy zapisie na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe czy Executive MBA – https://rekrutacja.zpsb.pl.

Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?
ZPSB powstała w 1993 roku, jako 15. w Polsce prywatna uczelnia wyższa i zarazem pierwsza w Polsce zachodniej. Przez ponad 30 lat wykształciliśmy już tysiące dyplomowanych specjalistów. Stawiamy na praktykę i elastyczność. Zajęcia w formule online prowadzimy z powodzeniem od ponad 18 lat. Ciągle wprowadzamy nowe elementy dydaktyczne – autorskie gry symulacyjne i decyzyjne, treningi i warsztaty menedżerskie. Pracujemy głównie na case study i analizujemy konkretne przypadki. Studia podyplomowe prowadzimy wspólnie z partnerami biznesowymi. Idąc z biegiem czasu uzupełniliśmy je o kluczowe kompetencje miękkie – autoprezentację, radzenie sobie ze stresem czy krytyczne myślenie.

Jednak naszą najmocniejszą strona jest dbałość o studenta. Materiały dydaktyczne dostępne przez Internet, program zniżek i stypendiów, elastyczne terminy zajęć i konsultacji, a także możliwość nauki w systemie indywidualnym. A po studiach można dołączyć do stowarzyszeń absolwentów, aby kontakty się nie urwały. W drużynie ZPSB pozostaje się do końca. Jak w kibicowaniu.

 

Więcej o naszym partnerze.