Bussines Mixer – jak nowe technologie zmieniają biznes?

Trzeba opracować i wdrożyć w firmie sztuczną inteligencję. To główny wniosek ze spotkania stargardzkich przedsiębiorców Bussines Mixer, które odbyło się w Centrum Dystrybucyjnym Lidl w stargardzkich Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu była merytorycznym partnerem tego wydarzenia.

W trakcie wykładów poświęconych nowym technologiom dużo miejsca poświęcono sztucznej inteligencji. Głos w temacie zabrała Ewelina Świergiel, dziekan stargardzkiego wydziału uczelni.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy zaangażowani w interakcję ze sztuczną inteligencją. Wpływ AI jest wszechobecny i bardzo szeroki, a będzie jeszcze się pogłębiał, bo widzimy bardzo mocno, że ilość narzędzi sztucznej inteligencji, która wchodzi ciągle w nasze życie jest coraz większa. To jest to niezwykle dynamiczny postęp. Mamy do czynienia z rewolucją cyfrową – mówiła dziekan Ewelina Świergiel

Rozwój nowego narzędzia to szansa na dodatkowy zysk i zapewnienie skutecznych metod dotarcia do potencjalnych klientów. Jak każda nowość, generuje także sporo wątpliwości.

Zagrożeń też jest cała masa, chociażby zagrożenia dotyczące przechowywania danych, manipulowania danymi, pewnych przekazów fikcyjnych, nieprawdziwych. To jest ogromna przestrzeń, która wymaga uregulowania, również uregulowań prawnych – dodała dziekan.

Firmy są żywo zainteresowane rozwojem sztucznej inteligencji. Pracują nad jej rozwojem oraz wdrożeniem. Osobny panel poświęcony został wdrożenia AI w stargardzkich firmach.

Jako koncern dużo inwestujemy w sztuczną inteligencję. W przyszłości będziemy mogli się pochwalić jej praktycznym zastosowaniem w Lidlu – mówi Łukasz Hejman, dyrektor regionu Lidla

Spotkanie to także świetna okazja do networkingu. Przedsiębiorcy rozmawiają ze sobą zgłaszają swoje pomysły i potrzeby. Jako uczelnia o praktycznym profilu kształcenia przysłuchujemy się im i odpowiadamy na potrzeby rynku.

Bussines Mixer to cykliczne stargardzkie spotkanie przedsiębiorców. W tym roku odbyło się po raz czwarty.