Dni Biznesu w Szczecinie – MBA DAY oraz DZIEŃ KOMPETENCJI

Już po raz drugi Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie organizuje Dni Biznesu. To otwarte wydarzenie dla wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać kompetencyjnie i zawodowo oraz świadomie kształtować swoją karierę.

W ramach Dni Biznesu, w kampusie przy ul. Żołnierskiej 53, przez dwa dni można będzie wziąć udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach, spotkać się z praktykami i trenerami biznesu, wykładowcami i absolwentami studiów MBA. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w wybranych prelekcjach i warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z ZPSB i partnerskich instytucji. Dowiedzą się także, jak zdobyć dofinansowanie na szkolenia czy studia podyplomowe. Chętni będą mogli zrobić testy słuchacza MBA.

Wśród proponowanych spotkań Dni Biznesu znajdą się zarówno tematy employer brandingu, motywacji w rozwoju, jaki i zastosowanie zwinnych projektów w zarządzaniu, czy skuteczne wykorzystanie social media i strony www w marketingu. Prowadzącymi będą m.in. przedstawiciele LSJ HR Group, PMI Poland Chapter, Płodni.com – partnerów studiów podyplomowych w ZPSB, a także sama Rektor ZPSB prof. Aneta Zelek.

Pomysł na takie wydarzenie narodził się w ubiegłym roku, m.in. w związku z coraz większym zainteresowaniem studiami Executive MBA, jakie obserwujemy u nas. To sygnał, że coraz więcej osób poważnie myśli o rozwoju swojej kariery i szuka takich możliwości. Trend Lifelong Learning – uczenia się przez całe życie – nie jest już tylko ideą, ale staje się znakiem naszych czasów. Dowodem na to są liczni też absolwenci naszych studiów podyplomowych (w sumie to już ponad 3500 osób), którzy często po skończeniu jednego kierunku, wracają do nas i wybierają kolejne studia – mówi dr Justyna Osuch, szefowa Centrum Rozwoju Biznesu ZPSB.

Podczas Dni Biznesu chcemy pokazać mieszkańcom Szczecina, jak mogą w ciekawy sposób rozwijać siebie, swoją karierę, swój biznes. Przygotowaliśmy inspirujące spotkania z ciekawymi ludźmi, zaprosiliśmy też absolwentów studiów Executive MBA, żeby opowiedzieli o własnych doświadczeniach w budowaniu kariery. Dodatkowo zaprosiliśmy operatorów zachodniopomorskimi środków na dofinansowanie szkoleń, studiów podyplomowych czy studiów Executive MBA, którzy opowiedzą, jak złożyć wniosek o dofinansowanie, jak zdobyć dofinansowanie i jak szukać dofinansowanych ofert szkoleniowych – kontynuuje dr Osuch.

Udział w Dniach Biznesu w ZPSB jest bezpłatny, wymaga tylko rejestracji. Wypełniając formularz online, rezerwuje się miejsce na wybrane spotkania w danym dniu.

Szczegółowy program oraz zapisy tutaj:

Zapisy zamknięte

OPIS SPOTKAŃ I WARSZTATÓW

Środa, 13.09.2017 – MBA DAY

17:00-17:30
Networking i sesja Q&A
z pracownikami Biura Studiów Podyplomowych i Szkoleń.

17:30-17:40
Studia MBA – dla kogo?
Prezentacja programu Executive MBA, dr Justyna Osuch, Dyrektor Programu Executive MBA w ZPSB

17:40-17:50
Prezentacja Stowarzyszenia Absolwentów MBA
, Marcin Wojciechowski – Prezes Stowarzyszenia

17:55-18:15
Gospodarcze déjà vu.
W obiektywnej optyce makro- i mikroekonomicznej o najbliższych perspektywach polskiej gospodarki i polskiego biznesu. prof. Aneta Zelek, Rektor ZPSB

od 18:15
Zrób testy słuchacza studiów MBA
, porozmawiaj z absolwentami prestiżowych studiów menedżerskich.

Czwartek, 14.09.2017 – Dzień Kompetencji

17:00-17:30
Networking i sesja Q&A
z pracownikami Biura Studiów Podyplomowych i Szkoleń.

17:00-19:00
Dofinansuj swoje studia.
Dowiedz się jak złożyć wniosek o dofinansowanie, jak zdobyć dofinansowanie i jak szukać dofinansowanych ofert. Spotkania z operatorami środków na usługi rozwojowe. Mobilni doradcy z: Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A

17:30-18:15 oraz 18:30-19:15
WARSZTATY DO WYBORU:

Employer Branding – moda czy dziś już absolutna konieczność? Czym jest Employer Branding? Jakie są jego narzędzia?  Co pomaga zbudować wizerunek „pracodawcy z wyboru. Kamila Słupińska – project manager w LSJ HR Group, partner biznesowy kierunku HR Biznes Partner – studiów podyplomowych ZPSB

Jak sprawić by ludzie zobaczyli naszą markę w Internecie i nie tylko. Świat narzędzi marketingu offline i online. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie wykorzystywać potencjał internetu do promocji swojej marki zarówno w Internecie jak i z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi, przyjdź na spotkanie ze specjalistą z Grupy marketingowej Płodni.com i odkryj świat Social media.

Co wspólnego może  mieć cebula z Twoją motywacją? Co może decydować  o tym, że pewne działania wykonujesz szybko i z przyjemnością a inne odkładasz na dalekie terminy? Alicja Klimek-Junak, Lider Zachodniopomorskiego oddziału ICF Poland, wykładowca na studiach „Akademia Coachingu i Mentoringu” w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu

Co zrobić aby strona www przynosiła największe korzyści? – Jak ważna jest strona www? Jak wpływa pozycjonowanie na Twój sukces? Dowiedz się w jaki sposób dobrać odpowiednie narzędzia by wykreować swój wizerunek w Internecie, jak go wzmacniać i analizować skuteczność swoich działań. O stronie www opowiedzą Krzysztof Adamczyk i Konrad Adamek, wykładowcy akademiccy i szkoleniowi. Właściciele agencji Agencja Reklamowa blurIT.pl

Zwinne projekty – wprowadzenie i praktyczne zastosowanie. Zapraszamy do wprowadzenia w świat metodyk zwinnych i różnic w stosunku do tradycyjnego podejścia do zarządzania projektami. Porozmawiamy również o popularnej metodzie SCRUM oraz o praktycznych wdrożeniach narzędzi do zarządzania projektami na przykładzie małej firmy i organizacji wolontariackiej, Aleksander Adamski, szczeciński oddział PMI Poland Chapter, partner studiów podyplomowych Project Manager w ZPSB

SYLWETKI PRELEGENTÓW

prof. Aneta Zelek – Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, w swojej karierze akademickiej prof. Aneta Zelek pracuje nie tylko jako dydaktyk i trener, ale również̇ jako naukowiec, konsultant, ekspert ds. strategii i publicysta. Jest duszą i twarzą Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Uczestniczy nie tylko w konferencjach naukowych, ale też w debatach o przyszłości miasta. Dyskutuje z przedsiębiorcami, radnymi, prezydentem Szczecina. Prowadzi również szeroką działalność propagatorską i publicystyczną. Jest stałą felietonistką czasopisma Świat Biznesu oraz stałą komentatorką zdarzeń gospodarczych dla programów telewizji oraz radia i prasy.  Od 12 lat przewodniczy Kapitule regionalnej nagrody gospodarczej Perły Biznesu. Lider i prowadząca dwa moduły w ramach programu Executive MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

dr Justyna Osuch – dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Ekspert, doradca biznesowy w obszarze zarządzania, trener z ponad 16-letnim doświadczeniem. Specjalista w zakresie zarządzania projektami funduszy europejskich, finansowania zewnętrznego i współpracy nauki z biznesem. Od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz rozwoju regionalnego zasiadając w krajowych i regionalnych gremiach doradczych, współpracując z instytucjami krajowymi i regionalnymi (Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Urząd Pracy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Rozwoju i Badań, itp.) oraz wspierając regionalne instytucje otoczenia biznesu i przedsiębiorstwa. Wykładowca na studiach podyplomowych „Project Manager” i „Zarządzanie projektami UE” w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

Kamila Słupińska – project manager w LSJ HR Group. Trenerka, badacz marketingowy, doradca z zakresu rozwoju umiejętności miękkich oraz kształtowania odpowiedniego wizerunku firmy. Uważa, że  podstawą dobrze funkcjonującej organizacji jest zadowolony pracownik, który widząc szansę na rozwój kariery we własnym przedsiębiorstwie staje się jego najlepszym ambasadorem.

Alicja Klimek-Junak – trener rozwoju osobistego i mentor coach. Certyfikowany Coach ACC ICF, członek zarządu ICF Polska w poprzedniej kadencji, Lider Zachodniopomorskiego oddziału ICF Poland. Absolwentka Executive MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w biurze projektowym. Wiceprezes stowarzyszenia TERAZ Trening Efektywnego Rozwoju od A do Z. Master Reiss Motivation Profile® metody naukowo opracowanego podejścia do motywacji. Wykładowca na studiach „Akademia Coachingu i Mentoringu” w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

Aleksander Adamski – Project Manager z marketingowym zacięciem. Obecnie Digital Project Manager w szczecińskiej agencji kreatywnej Riotters oraz Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w PMI Szczecin. W przeszłości maczał palce budowie gazoportu oraz w rozwoju ogólnopolskim i ogólnoświatowym franczyzowych sieci Socatots i Brazilian Soccer Schools, dzięki czemu pokochał angielskie śniadania. Po godzinach pasjonuje się fotografią i morduje pady do PS4.

 Szczegółowy program oraz zapisy tutaj:

 

Zapisy zamknięte

W razie pytań -> zapraszamy do kontaktu

 

Więcej komunikatów prasowych ZPSB