Forum w Gryficach już po raz czwarty

W środę, 23 maja br., na naszym Wydziale w Gryficach odbyło się IV Forum Społeczno-Gospodarcze. To wydarzenie lokalne, które pomysłodawcą i organizatorem jest gryficki Wydział Ekonomii i Pedagogiki ZPSB, na stałe już wpisało się w kalendarz ważnych spotkań i dyskusji o przyszłości Gryfic oraz sąsiednich gmin.

Uczestnicy IV Forum Społeczno-Gospodarczego w Gryficach, kontynuowali strategiczne dyskusje o szansach i możliwościach powiatu gryfickiego. W tym roku tematem przewodnim była marka miejsca i strategia w tym kierunku dla Gryfic i regionu. Specjalista od marketingu terytorialnego opowiadał o udanych przykładach budowania wizerunku przez miasta, ale także o pułapkach i nietrafiony inwestycjach w tym zakresie. Dużo dyskusji wywołała kwestia, czy turystyka może stać się główną osią koła zamachowego rozwoju lokalnego. Zastanawiano się także, czy też region powinien postawić na jedną dziedzinę rozwojową czy też poszerzać swoją ofertę i stawiać na zróżnicowanie.

Gośćmi tegorocznego spotkania w Gryficach byli m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusz Rosati, Posłowie na Sejm Piotr Misiło i Arkadiusz Marchewka, Burmistrz Gryfic, przedstawiciele samorządu województwa oraz lokalnego, uczelni, instytucji życia publicznego. Więcej na temat gości i prelegentów IV Forum Społeczno-Gospodarczym w Gryficach – na stronie Wydziału.

Na zakończenie zostało już zapowiedziane następne posiedzenie Forum, a także zapewnienie, iż będzie kontynuowany temat budowania strategii dla mikroregionu gryfickiego.

Miłym akcentem było także obecność w miejscu wydarzenia przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, którzy podczas przerwy w posiedzeniu prezentowali innowacyjny projekt uczniów tej szkoły – stworzoną przez nich miniprzedsiębiorstwo młodzieżowe – platformę internetową NEW WAY. Platforma oferuje m.in. test psychologiczny dla określenia rodzaju osobowości i dopasowanie 21 polecanych zawodów przyszłości – a ma służyć jako wsparcie w doradztwie zawodowym dla młodzieży. Ciekawy efekt pracy młodych ludzi, był prezentowany przez jego współautorkę, Beatę Jackowiak, uczennicę I klasy Technikum Ekonomicznego.