Komunikat

Szanowni Państwo, Studenci, Słuchacze ZPSB!

Ze względu na atmosferę obaw i wątpliwości związaną z epidemią koronawirusa oraz z uwagi na liczne pytania co do reakcji Uczelni, pragniemy poinformować, że zajęcia akademickie będą się odbywać w normalnym trybie, zgodnie z planami zajęć. Jednocześnie bardzo prosimy Państwa o rozwagę, zachowanie rekomendowanych zasad higieny oraz indywidualne decyzje w sprawie uczestnictwa w zajęciach.

O szczególną rozwagę prosimy osoby, które w ostatnich dniach wróciły z tych regionów geograficznych, w których odnotowano nasilone zachorowania, tj. z Chin, czy z  Włoch, w szczególności z regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum. Nawet jeżeli nie miały kontaktów z osobami chorymi, sami czują się dobrze, czują się zdrowi stanowczo zalecamy ograniczenie aktywności społecznej przez 14 dni (pozostanie w domu), monitoring stanu zdrowia i stały kontakt z Inspekcja Sanitarną.

Okres wylęgania choroby może trwać do 14 dni (najczęściej 5-6 dni), dlatego w tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinni obserwować swój stan zdrowia. Objawy zakażenia to wysoka temperatura ciała 38°C i powyżej, kaszel, duszność. problemy z oddychaniem. Mogą również wystąpić: katar, bóle mięśniowe, dreszcze. W przypadku zaobserwowania tych objawów u siebie w ciągu 14 dni od powrotu należy bezzwłocznie zgłosić się do izby przyjęć szpitala chorób zakaźnych, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Warto śledzić na bieżąco komunikat GIS.