LEAN MANAGEMENT czyli firma na diecie – zapraszamy 19 maja do ZPSB

19 maja o godz. 17.00 Zachodniopomorska Szkoła Biznesu zaprasza do swojej siedziby (przy Żołnierskiej 53) na prezentację dla praktyków Biznesu nt. LEAN MANAGEMENT czyli firma na diecie.

Nasi goście – prof. UG, dr hab. Piotr Walentynowicz oraz Piotr Pocałujko – Sales Manager Eastern Europe w Dr. Höhn Group – specjaliści, eksperci w dziedzinie wdrażania Lean Management w polskich realiach odpowiedzą na najważniejsze pytania:

  • Jak zarządzać polską firmą po japońsku?
  • Czy warto stosować lean management w przedsiębiorstwach w polsce?
  • Czy lean management to propozycja dla każdej firmy?
  • Co oznaczają magiczne terminy: tqm, kaizen, seiton, seiketsu?

Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu. Prosimy o potwierdzenie obecności: szkolenia@zpsb.pl

Lean Management to strategia zarządzania firmą, opierająca się na dostarczaniu klientom produktów/usług jakich oczekują, w jak najprostszy sposób, z zachowaniem szacunku dla załogi pracującej w przedsiębiorstwie. „Lean” to w języku angielskim „szczupły” – czyli Lean Manufacturing to filozofia produkcji oszczędnie gospodarującej zasobami.
Zastosowanie tej koncepcji w praktyce pozwala osiągnąć krótszy czas realizacji produkcji, lepszą jakość oraz zdecydowanie niższe koszty w porównaniu z tradycyjnym podejściem.

Lean Manufacturing wywodzi się z praktyk przemysłowych japońskiej Toyoty, której międzynarodowa ekspansja i znakomite wyniki ekonomiczne doprowadziły do spopularyzowania tej idei.

Prof. UG, dr hab. Piotr Walentynowicz

Od 2009 roku związany jest na stałe w Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie prowadzi zajęcia z  zakresu Lean Management. Doświadczenia badawcze i konsultingowe wyniósł m.in. z Opoczno SA, Famarol SA, Świdnik SA, PZL Rzeszów SA, Klose SA, Franke Foodservice Poland Sp. z o.o., DMM Plastic Sp. z o.o. Visscher-Caravelle Poland oraz ZO Wybrzeże S.I. Autor wielu artykułów naukowych na temat Kaizen i Lean Management oraz opracowań na rzecz praktyki. Brał udział w wielu szkoleniach i konferencjach na temat Lean Management m.in. w Lean Enterprise Institute Polska oraz Kaizen Institute. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu na podstawie przedłożonej dysertacji Uwarunkowania skuteczności wdrażania Lean Management w przedsiębiorstwach produkcyjnych w Polsce.

Piotr Pocałujko – Sales Manager Eastern Europe w Dr. Höhn Group

Od 2004 roku zawodowo związany z branżą motoryzacyjną, współpracuje z koncernami takimi jak Volkswagen AG, Volkswagen Nutzfahrzeuge, Mitsubishi Motors Europe, Nissan Europe oraz Isuzu Benelux. W 2004 roku zatrudniony w Dr. Höhn Sp. z o.o. jako Kierownik magazynów i logistyki, do obowiązków na tym stanowisku należało zarządzanie łańcuchem dostaw oraz procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Od 2010 roku zarządza działem sprzedaży i marketingu w spółce MKT Car-Technik wchodzącej w skład Dr. Höhn Group, obszar działalności Europa Wschodnia i Skandynawia.  Od 2008 roku aktywnie uczestniczył jako członek zespołu powołanego do restrukturyzacji zakładu produkcyjnego Dr. Höhn, mającego na celu przekształcenie procesu produkcyjnego oraz stworzenie kultury organizacyjnej zgodnej z założeniami Lean Management.

W 2015 roku obronił na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego pracę dyplomową pod tytułem Wdrożenie Lean Management w polskim przedsiębiorstwie produkcyjnym na przykładzie Dr. Höhn Sp. z o.o.