Międzynarodowo studiują w Szczecinie

Przyjechali do Szczecina z Francji, Namibii, Włoch, Nigerii, Iraku, Turcji, Niemiec, Danii, Ukrainy, Egiptu, Norwegii, Rosji, a nawet z  Indii, Pakistanu czy Kanady. Co tu robią wszyscy razem? Studiują w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu. Część z nich spędzi tu cały okres studiów, część przyjechała na półroczną wymianę z Erasmusa.

ibs_pierwsze-spotkanie_nowa-grupa2016-17_Międzynarodowe studia International Business Studies (IBS) funkcjonują w ZPSB już od 15 lat. Cały program jest w języku angielskim, dlatego to świetne studia zarówno dla obcokrajowców, jak i Polaków, którzy myślą o karierze w międzynarodowym biznesie oraz chcą doskonalić język w towarzystwie z całego świata. Są to studia dzienne, więc kontaktów jest dużo, a studenci mają czas, żeby się dobrze poznać i zaprzyjaźnić.

– Nasi studenci IBS to bardzo ciekawe wyzwanie i wspaniali, niezwykle różni ludzie. Często pobyt na naszej Uczelni to ich pierwszy kontakt z Polską, a nawet z Europą. Pomagamy im od samego początku, w załatwianiu wiz, znalezieniu mieszkania, a także organizacji czasu wolnego i zaklimatyzowaniu się w mieście. Studenci integrują się całkiem dobrze, często razem spędzają wolny czas. My staramy się uczyć ich Polski, pokazujemy nasze zwyczaje, wspólnie w Szkole obchodzimy Święta, ubieramy choinkę czy objadamy się pączkami w Tłusty Czwartek. Przy innych okazjach to nasi studenci dzielą się zwyczajami swoich krajów, na przykład opowiadając o nich podczas wizyty w zaprzyjaźnionej szkole podstawowej, jak to miało miejsce w grudniu ubiegłego roku – opowiada Joanna Latuszek, Menadżer IBS w ZPSB. – Ja właściwie myślę o nich „moi studenci”, a czasem nawet prawie „moje dzieci” – dodaje z uśmiechem Joanna.

Nowy rocznik IBS rozpoczął już 1 października. Po raz pierwszy studenci spotkali się na inauguracji w teatrze „Pleciuga” i jeszcze tego samego wieczoru zaprosili na wspólną kolację także Joannę Latuszek z rodziną.

Jednak najważniejsze są oczywiście same zajęcia. Ponieważ ZPSB to uczelnia praktyków, to studenci już na początek dostali niespodziankę – warsztaty z praktykami międzynarodowego biznesu. Pierwszym gościnnym wykładowcą był Rafał Zahorski – absolwent Executive MBA Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, wieloletni prezes międzynarodowej firmy spedycyjnej, operującej na rynkach wszystkich kontynentów. Zajęcia w formie warsztatów, na temat prowadzenia biznesu w handlu międzynarodowym z perspektywą Chiny-Europa, odbyły się w miniony czwartek.

 – Jestem bardzo wdzięczny za te zajęcia. Rewelacyjna grupa. Byli tak aktywni, że połowę warsztatów poprowadzili właściwie sami. Przypominało mi to moje studia, pierwszy rocznik Executive MBA w ZPSB w 1998 roku. Tylko tam było odwrotnie – to wykładowcy mówili po angielsku, a studenci byli Polakami. Świat staje na głowie. Ale na poważnie, żadna uczelnia nie ma chyba w Szczecinie, a może i w Polsce, takiej grupy…  – dzielił się wrażeniami po zajęciach Rafał Zahorski.

W razie pytań -> zapraszamy do kontaktu

 

Więcej komunikatów prasowych ZPSB