Noworoczne spotkanie i aukcje charytatywne w ZPSB [foto]

W środę, 11 stycznia odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne pracowników i współpracowników naszej Uczelni. Podczas aukcji charytatywnej zebraliśmy prawie 1,5 tysiąca złotych, które zostaną przekazane na rzecz Hospicjum dla Dzieci oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Rozpoczęliśmy także zbieranie datków na rzecz WOŚP.

Najważniejszym elementem spotkań noworocznych w ZPSB są zbiórki na cele dobroczynne i tak też było w tym roku. Charytatywna Aukcja Rękodzieła, czyli licytacje autorskich dzieł naszych pracowników i przyjaciół, pokazała nie tylko wielkie serca, ale także wyjątkowe zdolności kadry naszej Uczelni. Na stole aukcyjnym zagościły wspaniałe wypieki, przetwory, nalewki, ale też obrazy, grafiki, książki, kosmetyki naturalne, poduszka, a nawet fragment ogrodzenia granicznego Świnoujście-Ahlbeck z autorskim certyfikatem. Nie zabrakło także słynnej lampy wytwórstwa Pani Rektor. Aukcję w widowiskowy sposób poprowadził student ZPSB, Filip Mozol, który zajmuje się m.in. komentatorstwem e-sportowym. Licytacje były zawzięte, a uzbierane pieniądze w kwocie prawie 1,5 tysiąca złotych zostały przeznaczone na wsparcie hospicjum dla dzieci oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Obok aukcji zbieraliśmy także datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach naszej akcji „Zagraj z WOŚP w ZPSB”, która trwa do 15 stycznia – wolontariuszem Orkiestry jest osobiście Pani Rektor, Aneta Zelek.

Wyjątkowy nastrój muzyczny spotkaniu zapewniła nam grupa DAIR, szczecińska formacja grająca i śpiewająca muzykę celtycką.