Radosna Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 [FOTO]

Nadzwyczajnie dobry nabór – ruszają wszystkie specjalności

W sobotę, 3 października br. w Filharmonii Szczecińskiej, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu uroczyście zainaugurowała nowy Rok Akademicki 2015/2016.

Tegoroczna rekrutacja przebiegła bardzo dobrze, uruchomione zostały wszystkie specjalności oferowane na 5 kierunkach w ZPSB, a także międzynarodowe studia International Business w języku angielskim oraz studia podyplomowe. Studia w ZPSB rozpoczyna ponad 700 studentów i słuchaczy. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu już od dłuższego czasu stawia na kształcenie przez całe życie, nie ograniczając swojej oferty tylko do maturzystów. Dostosowując studia i ofertę szkoleniową w ZPSB do rożnych grup wiekowych, udało się zbuforować niekorzystne efektu niżu demograficznego i osiągnąć tak dobre wyniki obecnej rekrutacji.

Podczas uroczystości – w której wzięło udział ponad 200 studentów, absolwentów oraz gości – Rektor prof. Aneta Zelek, w swoim przemówieniu inauguracyjnym udowadniała nieprawdziwość tezy, iż studia są obecnie niepotrzebne, pokazując, jak wzrasta odsetek osób z wyższym wykształceniem w krajach o najlepiej rozwiniętej gospodarce, a także zestawiając poziomy zarobków osób z wykształceniem wyższym, szczególnie wyższym ekonomicznym czy informatycznym. Goście mieli także możliwość wysłuchania mini koncertu oraz występu chóru Avista. Wykład inauguracyjny natomiast wygłosił Radosław Włoczewski z partnerskiej agencji promocyjnej Płodni.com, który mówił o budowaniu historii i sile emocji w marketingu.

Głównymi bohaterami uroczystości byli natomiast studenci i absolwenci ZPSB. Absolwenci – licencjaci, magistrowie oraz studiów podyplomowych odebrali swoje dyplomy. Studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie – w imieniu wszystkich studentów słowa przyrzeczenia powtarzali Patrycja i Bartek, których poznaliśmy już m.in. dzięki filmowi promocyjnemu ZPSB „Zrealizuj z nami swoje cele„. Patrycja i Bartek otrzymali także z rąk Pani Rektor, dyplomy Honorowych Ambasadorów ZPSB.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości