Rozpoczęliśmy Nowy Rok Akademicki

Inauguracja

W sobotę, 1 października, oficjalnie zainaugurowaliśmy po raz 24. Nowy Rok Akademicki w ZPSB.

Podczas uroczystości, która odbyła się w szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga”, wręczyliśmy dyplomy naszym tegorocznym Absolwentom, w tym także nagrodzonym laureatom Konkursu na najlepszą pracę dyplomową ZPSB. Powitaliśmy także oczywiście nowych studentów. Nasze mury w tym roku opuściło blisko 500 absolwentów, a witamy aż 700 nowych studentów naszej Uczelni.

Gratulujemy absolwentom, a nowym żakom życzymy mnóstwa wrażeń, wiedzy i nowych doświadczeń.

Laureaci konkursu

Jak co roku także, podczas Inauguracji ogłosiliśmy wyniki Konkursu na najlepszą pracę dyplomową ZPSB. W X edycji Konkursu laureatami w poszczególnych kategoriach zostali następujący Absolwenci:

W kategorii praca magisterska:

  • I miejsce – Gabriela Zdyb, za pracę pt. „Rekrutacja via social media – korzyści, ryzyko i błędy na podstawie wrocławskich firm rekrutacyjnych’; promotorem była prof. Aneta Zelek.
  • II miejsce ex equo – Dorota Saar, za pracę pt. „Rotacja kapitału intelektualnego – uwarunkowania, przyczyny i skutki”; promotorem była prof. Aneta Zelek.
  • II miejsce ex equo – Krzysztof Semenowicz, za pracę pt. „Praktyczne wykorzystanie wybranych wskaźników analizy technicznej w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych na przykładzie kontraktów terminowych na INDEKS WIG20 na GPW”; promotorem była prof. Aneta Zelek.
  • III miejsce – Agnieszka Sosińska, za pracę pt. „Analiza komparatywna efektywności kosztów administracyjnych w jednostkach samorządu terytorialnego na przykładzie Kołobrzegu, Sopotu i Świnoujścia”; promotorem była prof. Aleksandra Grzesiuk.

W kategorii praca licencjacka:

  • I miejsce – Rafał Piątkowski, absolwent kierunku Informatyka na Wydziale Ekonomii i Informatyki, za pracę pt. „Internetowy moduł analizy danych oparty na bazie danych standardu dBASE”, promotorem była dr Agnieszka Szydłowska.
  • II miejsce – Bożena Lal, absolwentka Ekonomii na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach, za pracę pt. „Ocena sytuacji finansowej za pomocą analizy ekonomiczno-finansowej oraz badanie ZPISZ PLASTCHEM pod kątem zagrożenia upadłością przy użyciu wybranych modeli do predykcji bankructwa”; promotorem był dr Jarosław Poteralski.
  • III miejsce – Adam Kamiński, absolwent kierunku Pedagogika na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach, za pracę pt. „Gra miejska jako metoda pracy w kształceniu zintegrowanym (na przykładzie klasy III szkoły podstawowej)”; promotorem była dr Joanna Balcer.
  • wyróżnienie – Sylwia Gawlińska, absolwentka kierunku Fizjoterapia na Wydziale Ekonomii i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu, za pracę pt. „Wpływ terapii FED na korekcję skoliozy u osoby dorosłej”; promotorem była dr n.m. Katarzyna Żułtak-Bączkowska

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Photo by Roger Mallett

Media o inauguracji w ZPSB

Radio Szczecin
TVP3 Szczecin
TVP3 Szczecin
Radio Szczecin
Gazeta Wyborcza Szczecin
Gazeta Wyborcza Szczecin