Rusza Technikum Kreatywne w Szczecinie

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu uruchamia nowy projekt – Szkoły Kreatywne. Już we wrześniu br. startuje nowa szkoła średnia – Technikum Kreatywne w Szczecinie. Rekrutacja na rok 2015/2016 już się rozpoczęła, nabór wynosi 50 miejsc.

Obecne w życiu codziennym smartfony, tablety oraz aplikacje mobilne czy gry komputerowe to ogromny potencjał dzisiejszych czasów, a najliczniejszą grupę użytkowników urządzeń mobilnych w Polsce, stanowi młodzież na etapie edukacji gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i wyższej. Nowa placówka przy Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu wpisuje się w te tendencje i wychodzi im naprzeciw. Technikum Kreatywne w pierwszym roku swojej działalności oferuje dwa kierunki specjalistyczne: Projektowanie i programowanie gier komputerowych oraz Programowanie aplikacji na urządzenia mobilne.

Tworząc ofertę dla młodych, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu rozwija swoją działalność i poszerza wachlarz możliwości dla absolwentów szkół gimnazjalnych w Szczecinie. W ramach ZSK działa obecnie Technikum Kreatywne, a wkrótce w naszych szkołach będziemy kształcić również w kierunku kolejnych profesji, planujemy też poszerzyć ofertę o inne etapy edukacji. Wszystko po to, by skutecznie wprowadzać w życie przyświecającą nam ideę lifelong learning, zgodnie z którą człowiek uczy się całe życie.” – mówi prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Jesteśmy przekonani, że edukacja powinna iść z duchem czasu i nadążać za trendami rynku pracy, a połączenie pasji i wiedzy to najlepszy przepis na sukces. Nasz program nauczania zbudowaliśmy tak, by nasi uczniowie mogli rozwijać z nami swój potencjał, zdobywać wiedzę i cenne doświadczenie, a co za tym idzie, w przyszłości mieć lepszy start na rynku pracy.” – dodaje Krzysztof Kacprzak, nowy Dyrektor Technikum Kreatywnego.

Zaletą technikum otwartego w murach szkoły wyższej jest wdrożenie uczniów do życia akademickiego i przygotowanie do podjęcia studiów. W Technikum Kreatywnym lekcje odbywać się będą w infrastrukturze uczelni, która już od ponad 20 lat kształci menadżerów dla biznesu, a prowadzącymi zajęcia będą m.in. doświadczeni wykładowcy ZPSB. Już od pierwszej klasy, obok przedmiotów ogólnokształcących, uczniowie będą też zdobywać umiejętności praktyczne – zarówno podczas lekcji, jak i dodatkowych kursów, warsztatów, treningów oraz w ramach dedykowanych naszym uczniom programów, projektów specjalnych i praktyk. Dzięki współpracy ZPSB z wiodącymi firmami, jak np. PC Factory czy BLStream, uczniowie będą mogli skorzystać ze specjalnego programu praktyk zawodowych.

Ukończenie czteroletniego Technikum Kreatywnego, po zdaniu kolejno trzech egzaminów (w klasie II, III i IV) potwierdzających kwalifikacje zawodowe, umożliwia uzyskanie dyplomu zawodowego Technik-Informatyk, a także uzyskanie świadectwa maturalnego po zdaniu egzaminu maturalnego.

Do pobrania: