Ruszyło Technikum Kreatywne w murach ZPSB

Dziś w murach naszej Uczelni odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Technikum Kreatywnym – nowej szkole, która ruszyła w ramach Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych (ZSK). Uczniowie 23-osobowej klasy pierwszej, wraz z rodzicami, przybyli dziś po raz pierwszy na uroczystość inauguracyjną oraz zajęcia. Młodzież powitała dyrektor Technikum, p. Barbara Głowacz oraz Rektor ZPSB, prof. Aneta Zelek i Prezes Fundacji, p. Mirosław Małecki. Młodzi ludzie mieli możliwość zwiedzenia budynku uczelni, poznania swoich klas oraz specjalnie przygotowanego dla nich pokoju chillout, który jeszcze będą mieli za zadanie urządzić wg własnych potrzeb i gustów. Zaznajomili się też z salą komputerową, która będzie ich głównym laboratorium do pracy już wkrótce.

Technikum Kreatywne to niepubliczna szkoła średnia z uprawnieniami szkoły publicznej. Kształci techników informatyków ze specjalnością tworzenia gier komputerowych.

ZSK to inicjatywa Fundacji Edukacyjnej Równe Szanse oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Technikum ma siedzibę w budynku ZPSB, przy ul. Żołnierskiej 53.

Więcej informacji o Technikum: www.szkolykreatywne.pl.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia szkoły Technikum Kreatywnego: