Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015 w Szczecinie

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu została Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w regionie Pomorza Zachodniego.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, wśród wielu wydarzeń, znajdą się także szkolenia, organizowane przez ZPSB w ramach projektu Matrix. Szkolenia są dedykowane dla przedsiębiorców, ale także do osób, które dopiero myśl o założeniu własnej działalności.

Szkolenia są podzielone na dwa cykle tematyczne:

Trzy kroki do funduszy unijnych

Cykl trzech szkoleń, dzięki którym dowiecie się Państwo: Jak i gdzie ubiegać się o dotację? Jak przygotować projekt o dotację? Problemy i przeszkody w przygotowaniu i realizacji projektów. Szkolenia poprowadzi Gabriela Poteralska, ekspert i specjalista ds. projektów europejskich.

M jak marketing – przedsiębiorco, niech Cię zobaczą

Podczas cyklu sześciu szkoleń uczestnicy dowiedzą się, jak przedsiębiorca może skutecznie komunikować się i reklamować w otaczającym go świecie? Co zrobić, aby wyróżnić się spośród konkurencji i przebić ze swoim komunikatem pośród setek innych? Jakie sztuczki stosują marketingowcy i dlaczego warto je poznać? Jak skutecznie wykorzystywać narzędzia oraz możliwości, jakie daje nam dziś internet? Jak skutecznie stosować je w swoim biznesie i czy zawsze warto? Co to jest storytelling, e-mailing, e-commerce?
Specjaliści w poszczególnych dziedzinach Podczas niego nie tylko w teorii, ale i w praktyce zaprezentują, jak porozumiewać się z odbiorcami, skutecznie promować swoje usługi i produkty, a także mierzyć efektywność swoich działań i wyciągać właściwe wnioski.
Szkolenia poprowadzą specjaliści, praktycy branży PR.
Szkolenia będą realizowane w Szczecinie i Koszalinie.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Formularz zgłoszeniowy

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week, GEW) to największe na świecie święto przedsiębiorczości -międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 150 krajach świata, w tym w Polsce. Hasłem przewodnim obchodów w 2015 r. jest GET CONNECTED.

Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Ogólnopolskim koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która współpracując z licznymi instytucjami, organizacjami i firmami buduje szeroką koalicję poparcia na rzecz promowania przedsiębiorczości w naszym kraju. Regionalnym koordynatorem GEW na Pomorzu Zachodnim jest Technopark Pomerania.