Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – wydarzenia w ZPSB

IX edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w tym roku przypada na 14-20 listopada. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu także włącza się w obchody, jako Partner ŚTP.
Na ten tydzień przygotowaliśmy dla Was ciekawe wydarzenia.
Razem inspirujemy mieszkańców naszego województwa do tego, by byli bardziej przedsiębiorczy!

W Szczecinie

14 listopada, godz. 9:00

  • „King size – Kurs sukcesu z ZPSB dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”

Jesteś nauczycielem przedsiębiorczości w szkole ponadgimnazjalnej? Zgłoś swoją klasę. Zagraj z nami! Twoi uczniowie zostaną menadżerem firmy. Będą konkurować na rynku krajowym i globalnym. Podejmować decyzje strategiczne. Walczyć z konkurencją i eliminować ją dzięki odpowiedniej polityce cenowej i sprzedażowej.

Gra symulacyjna adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gra, która odzwierciedla problemy decyzyjne konkurujących ze sobą firm. Świetna alternatywa dla lekcji przedsiębiorczości.

Trener dr Justyna Osuch – wykładowca Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu, specjalista z zakresu projektów unijnych, znakomity trener i szkoleniowiec.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia grup/klas ze szkół. Zgłoszenia mailowo na adres: aolejnik@zpsb.pl

15 listopada, godz. 17:00-19:00

  • „Nie szata zdobi człowieka? – o stroju biznesowym dla kobiet biznesu”

melo-02ZPSB i MELO zapraszają na spotkanie o modzie, zarządzaniu i kobiecości w biznesie.

Prowadzenie: Małgorzata Gajewska, Magdalena Orłowska, MELO

Właścicielki marki odzieżowej marki MELO. Dwie przyjaciółki, które zostały wspólniczkami w biznesie.

Magda – absolwentka Politechniki Szczecińskiej na wydziale Technologii Inżynierii Chemicznej i posiadaczka dyplomu MBA przez ponad 12 lat pracowała zawodowo w dużych firmach o kapitale polskim lub zagranicznym. Przez 10 lat związana była z przemysłem i produkcją, patrząc na nie przez pryzmat jakości i technologii.

Małgorzata – z wykształcenia księgowa, z zawodu Project manager, przez lata przygotowywała i zarządzała projektami unijnymi. Na koncie ma wielomilionowe inwestycje, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Miejsce: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, ul. Żołnierska 53

17 listopada, godz. 10:00-14:00

  • „Ja i rynek pracy – kurs na sukces”

manpower-02ZPSB i Manpower zapraszają na wyjątkowe szkolenie. Szukasz odpowiedzi na pytania, jak wygląda sytuacja na rynku pracy? Jakie oczekiwania mają pracodawcy? Jakie zawody są obecnie najbardziej pożądane? Co pokazał Barometr Manpower Perspektywy Zatrudnienia oraz Niedobór Talentów? Zapraszamy wszystkich zagubionych na rynku pracy, szukających nowej drogi zawodowej lub chcących utwierdzić się w swej decyzji.

Szkolenie poprowadzi Dominik Malec – ekspert rynku pracy, Dyrektor Regionalny w Agencji Zatrudnienia Manpower. Odpowiada za kontakty z pracodawcami, rozwój usług firmy. Specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Praktyk, silnie związany ze środowiskiem akademickim. Prelegent na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, aktywnie działał w ramach Programu Mentorskiego.

Po spotkaniu zapraszamy na indywidualne konsultacje ze specjalistami z Agencji Zatrudnienia Manpower.

Miejsce: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, ul. Żołnierska 53

17 listopada, godz. 17:00-18:30

  • „Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o zarządzaniu projektami ?”

pmi-02ZPSB i szczeciński oddział PMI Poland Chapter zapraszają na spotkanie o zwinnym zarządzaniu projektami.

Prowadzący: Michał Żuchowski

Na co dzień kieruje zespołem inżynierów oraz zarządza projektami w centrum rozwoju produktów w firmie IKEA Industry, gdzie intensywnie promuje metodyki zwinne w tworzeniu rozwiązań meblarskich. Pasjonat koszykówki i komiksów science-fiction.  Aktywnie działa w szczecińskim oddziale PMI Poland Chapter (PMI to wiodąca międzynarodowa organizacja non-profit, zrzeszająca ekspertów i entuzjastów zarządzania projektami. Opracowuje standardy zarządzania projektami, wydaje międzynarodowe certyfikaty kompetencyjne (m.in. PMP), promuje zwiększanie rozpoznawalności Zarządzania Projektami i roli Kierownika Projektów). W PMI Szczecin jest odpowiedzialny za wolontariuszy.

Miejsce: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, ul. Żołnierska 53