Targi Vocatium za nami

Stoiska ZPSB nie zabrakło na międzynarodowych targach edukacyjno-zawodowych Vocatium, które odbyły się w Szczecinie w dniach 19-20 kwietnia br, w Hali Azoty.

Wśród wystawców znalazły się polskie i zagraniczne uczelnie prezentujące oferty studiów, przedsiębiorstwa przedstawiające oferty pracy, stażu i praktyk, a także instytucje doradztwa zawodowego. Vocatium Szczecin to targi skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących, techników, szkół zawodowych), którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, czy też zawodowej. Targi odwiedzili wcześniej zarejestrowani uczniowie ze Szczecina, Polic, Stargardu, Choszczna, Kołobrzegu, Gryfic, Trzebiatowa, Dębna oraz Schwedt.

Unikatowy koncept Vocatium wyróżnia się wcześniej ustalonymi terminami rozmów między wystawcami i młodzieżą. Na spotkania z doradcami Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu zapisało się aż 150 uczniów.

Nasza Uczelnia przeprowadziła także dwie rozgrywki gry symulacyjnej „King Size”. Młodzież, w kilku zespołach, wcielała się w role firmy produkującej krasnale ogrodowe. Zespoły miały za zadanie zaplanować produkcję i sprzedaż swoich produktów, podejmując strategiczne decyzje biznesowe czy marketingowe, a następnie mogły obserwować skutki tych decyzji na rynku konkurencyjnym z innymi zespołami. Młodzi biznesmeni z entuzjazmem podjęła się tego zadania, po raz pierwszy stykając się z poważnymi zadaniami ekonomicznymi, choć w formie zabawy.

Nieodłącznym elementem stoiska ZPSB jest oczywiście konkurs „Pigułki kompetencji”, gdzie goście targów mogą się sprawdzić w kompetencjach miękkich i interpersonalnych, odpowiadając na pytania i grając o atrakcyjne nagrody. Chętnych nie brakowało, jak też emocji przy losowaniu nagród i uśmiechów zwycięzców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dwóch dni targów.