Współpraca z biznesem – studenci na zajęciach w firmach

W styczniu nasi studenci informatyki mieli możliwość zwiedzić i przyjrzeć się pracy jednej z największych szczecińskich drukarni – COMgraph. W ramach zajęć z grafiki komputerowej studenci zapoznawali się tam z nowoczesnymi metodami i technologiami drukarskimi oraz nowymi możliwościami, jakie stają przed projektantami grafiki. Wizytę przygotował dr Marcin Mikłasz, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu jednego z naszych studentów, Pana Huberta Capiga.

COMgraph jest jedną z najnowocześniejszych arkuszowych drukarni offsetowych w północno-zachodnim regionie Polski. Rozwinięte działy produkcyjne umożliwiają jej samodzielne przygotowanie, druk i obróbkę introligatorską skomplikowanych materiałów reklamowych i opakowaniowych.

Natomiast jeszcze w listopadzie, studenci Informatyki w ramach zajęć z Zarządzania projektami informatycznymi, odwiedzili firmę Astor-Infel, zlokalizowaną w szczecińskim Technoparku. Zastępca dyrektora oddziału szczecińskiego Astor-Infel przedstawił firmowy i autorski system informatyczny do wspomagania realizacji procesów oraz praktyczne wykonanie zadań projektowych. Jak zakończyć projekt z sukcesem i zapewnić firmie wieloletni rozwój – to główna myśl przewodnia tego spotkania. Dodatkowo studenci zapoznali się z możliwościami automatyki przemysłowej, szczególnie z wykorzystaniem robotów. Inicjatorem i organizatorem tej wizyty była Pani dr n.t. Anna Kaczmarek, Adiunkt Wydziału Ekonomii i Informatyki.