Zapraszamy na TEDxSzczecin

ZPSB głównym partnerem wydarzenia

Nasza Uczelnia po raz drugi została głównym partnerem szczecińskiej edycji, rozpoznawalnej na całym świecie konferencji TEDx.

TEDx to lokalne, niezależnie organizowane wydarzenie w formacie TED. Jest to globalna inicjatywa, gdzie podczas organizowanych na całym świecie konferencji uczestnicy słuchają wyjątkowych prezentacji „Ideas worth spreading”, oglądają wystąpienia z konferencji TED i dzielą się nowymi ideami. Organizatorem TEDxSzczecin jest Fundacja Netcamp, imprezę wspierają też Akademicki Szczecin, Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan, Rajski Ogród i TVT.

Tym razem pod hasłem „MIND BLOOMING” organizatorzy TEDxSzczecin zapraszają do zabytkowej przestrzeni Starej Rzeźni, znajdującej się na terenie szczecińskiej Łasztowni.

Dla Studentów ZPSB mamy 20 wejściówek po obniżonej cenie! Chętnych prosimy o kontakt z Dziekanatem w Szczecinie: dziekanat@zpsb.pl.

Podczas wydarzenia – które odbędzie się 17 czerwca br. o godz. 17:00 – będzie okazja obejrzeć na żywo wystąpienia czterech prelegentów oraz dwie prelekcje z amerykańskiej konferencji TED, wybrane przez organizatorów specjalnie na tę okazję. Jak zwykle gwarantowana niesamowita atmosfera i dodatkowe atrakcje.

Prelegenci konferencji TEDx to wyjątkowe osoby, które na co dzień sprawiają, że nasz świat staje się lepszym miejscem do życia. Zajmują się różnymi dziedzinami życia, o których często niewiele wiemy lub wydają nam się zbyt trudne. Potrafią mówić prostym językiem nawet o skomplikowanych tematach.

Sprawia to, że ich 18-minutowe wystąpienia stają się inspirującą opowieścią o odkrywaniu nowych możliwości. Dzięki nim jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć otaczający nas świat i zdobyć wiedzę między innymi z takich dziedzin jak technologia, medycyna, sztuka, biznes, nauka, podróże czy globalne problemy.

Poznajmy prelegentów:

  • Adrian Perdjon – innowator, przedsiębiorca i aktor. Ukończył XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Doświadczony aktor dubbingowy i telewizyjny. Od 2007 zajmuje się animacjami komputerowymi na potrzeby gier, reklam i filmów.
  • Monika Marin – skończyła pedagogikę i zarządzanie biznesem. Jej ogromną pasją są motocykle. Na torze wyścigowym spędziła 4 lata. Na dwóch kołach zwiedziła pół świata. Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka. Pewnego dnia za namową syna postanowiła zacząć pisać książki przygodowe dla młodzieży.
  • Tomasz Gierwiatowski – założyciel Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. Teolog, technik masażysta, posiada certyfikat języka japońskiego. Uwielbia być superbohaterem w oczach dzieci. Zamiast „spróbuję”, mówi „zrobię co w mojej mocy”.
  • Tomasz Denkiewicz – fizyk zajmujący się teorią cząsteczek elementarnych, kosmologią i fizyką jądrową. Pracuje na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Prowadzi wykłady popularnonaukowe dla młodzieży i szerokiej publiczności. Bierze udział w opracowywaniu całkowicie nowej koncepcji reaktora jądrowego i bada ewolucję Wszechświata.

Więcej informacji oraz bilety na stronie konferencji TEDxSzczecin

Śledźcie nas na Facebooku – mamy tam niespodzianki związane z konferencją TEDxSzczecin.