Wykład otwarty – prof. Leszek Balcerowicz w Szczecinie

Z okazji jubileuszu 25 lat działalności Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie odbędzie się wykład otwarty jednego z najlepszych polskich ekonomistów.

wykład otwarty

Prof. Leszka Balcerowicza

zatytułowany „Dobre i złe transformacje”

oraz dyskusję z udziałem audytorium

wtorek | 10 października 2017 | Stara Rzeźnia

PRZEPRASZAMY – BRAK MIEJSC

Publiczne wystąpienia Profesora Leszka Balcerowicza od lat budują świadomość ekonomiczną Polaków. Podobną misję realizuje już 25. rok nasza Uczelnia. Uważamy, że warto uczciwie i merytorycznie rozmawiać o ekonomii i gospodarce, warto propagować i promować zasady ekonomii racjonalnej, której twarzą i uosobieniem jest prof. Balcerowicz. W końcu warto spotkać się i podyskutować z jednym z najlepszych polskich ekonomistów.
To dlatego, dla uświetnienia naszego jubileuszu 25-lecia, zapraszamy na to ważne i ciekawe spotkanie”.

prof. Aneta Zelek, Rektor ZPSB

* * *

Po wykładzie będzie można kupić najnowszą książkę „Wolność, rozwój, demokracja” – najważniejsze teksty Leszka Balcerowicza w zebrane jednym tomie.
Podczas spotkania autorskiego będzie możliwość zakupu książki w cenie promocyjnej 25 zł. Będzie można także otrzymać autograf Profesora.

 


Leszek Balcerowicz
(ur. 1947); ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; MBA w St. John`s University w Nowym Jorku; autor reform ekonomicznych w Polsce rozpoczętych po upadku komunizmu w 1989 r.; wicepremier i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II Wojnie Światowej; w latach 2001-2007 prezes Narodowego Banku Polskiego; doktor honoris causa kilkunastu uczelni krajowych i zagranicznych; autor ponad 100 publikacji o tematyce ekonomicznej wydanych w kraju i za granicą; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym Orderem Orła Białego – najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, które otrzymał w 2005 r. za wkład w transformację ustrojową. W 2006 r. znalazł się w gronie wybitnych naukowców skupionych wokół International Atlantic Economic Society (IAES) oraz został członkiem Grupy Autorytetów Instytutu Finansów Międzynarodowych (Group of Trustees, Institute of International Finance), a także wszedł w skład Rady Doradczej Center for European Policy Analisys w Waszyngtonie. Jest również członkiem Group of Thirty. W 2007 roku założył think-thank – Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju, w której pełni funkcje Przewodniczącego Rady.


PARTNERZY: