Logistyka – kierunek z przyszłością?

Wybierając kierunek studiów, warto zdecydować się na coś, co nie tylko będzie pokrywało się z Twoimi zainteresowaniami, ale także zapewni Ci ciekawy oraz rozwojowy zawód w przyszłości. Wśród najbardziej przyszłościowych i potrzebnych na rynku pracy kierunków wymieniana jest bardzo często logistyka. Czy to kierunek, na który warto się udać i czy zapewni on naprawdę ciekawą i dobrze płatną pracę w przyszłości? Dowiedz się więcej na temat tej specjalizacji, aby wybrać rozsądnie!

Dla kogo są i jak przebiegają studia logistyczne?

Logistyka to kierunek, na którym niezwykle ważna jest dobra organizacja oraz umiejętność planowania. Studenci powinni wykazywać zdolności analityczne, a także potrafić logicznie myśleć i wyciągać wnioski z dotychczasowych działań. Praca w branży logistycznej wymaga dużej koncentracji i wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Jest to zawód, w którym ważna jest odporność na stres oraz umiejętność pracy pod presją czasu, który odgrywa niezwykle ważną rolę w tej dziedzinie. Dlatego logistyka to dobry kierunek dla osób, które są przekonane, że dadzą radę sprostać takim wymaganiom. 

Na studiach logistycznych studenci uczą się o procesach planowania i zarządzania transportem oraz łańcuchem dostaw. Dowiadują się o tym, jak sprawnie zarządzać przewozem ludzi i różnego rodzaju produktów, a także jakich formalności należy zgodnie z prawem dopilnować i jaką dokumentację wypełnić. Jest to specjalność, która dotyczy zarówno transportu rzeczy, jak i osób. To także dziedzina, w której kładziony jest duży nacisk na fachową wiedzę z zakresu ekonomicznego prowadzenia magazynu i składowania towarów w sposób nie tylko bezpieczny i zgodny z obowiązującymi normami i przepisami, ale także opłacalny dla przedsiębiorstwa.

Najciekawsze oferty pracy dla logistyków z wykształceniem

Dużym atutem studiowania logistyki są szerokie możliwości zatrudnienia dla absolwentów tej specjalności. Branża logistyczna i spedycyjna obecnie bardzo prężnie się rozwijają i jednocześnie zapewniają bardzo stabilne zatrudnienie. Dzięki temu na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki. Szacuje się, że przez najbliższych kilkanaście lat branże, w których potrzebne są osoby z takim wykształceniem, będą się bardzo dynamicznie rozwijać, zapewniając jeszcze więcej miejsc pracy. Zgodnie ze statystykami, potwierdzanymi przez naszego wykładowcę dr Leszka Czajkowskiego, w Polsce na chwilę obecną zarejestrowanych jest aż 150 tysięcy firm logistyczno-transportowych, które zatrudniają około 800 tysięcy pracowników. Pokazuje to, jak silna jest ta branża.

Doktor Leszek Czajkowski podkreśla, że po logistyce jest bardzo łatwy dostęp do rynku pracy bez względu na lokalizację. Wykwalifikowani logistycy są potrzebni praktycznie w każdym mieście w Polsce. Kończąc studia na specjalizacji logistyka, można znaleźć zatrudnienie w dużych firmach transportowych, zajmujących się przewozem zarówno osób, jak i towarów oraz materiałów różnego rodzaju, ale nie tylko. Logistyka to także sprawne prowadzenie i zarządzanie magazynami. Oznacza to, że specjaliści ds. logistyki mogą szukać zatrudnienia zarówno w firmach typowo transportowych, jak i także w sklepach internetowych, firmach handlowych oraz przedsiębiorstwach produkcyjnych. 

Wybierz naukę pod okiem prawdziwych specjalistów 

Studia na uczelni wyższej powinny zapewniać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Umożliwi to pracę na wysokich stanowiskach kierowniczych oraz zapewni umiejętności, które przydadzą się w przypadku chęci założenia swojego własnego przedsiębiorstwa z branży spedycyjnej lub logistycznej. Takie umiejętności zapewni bez wątpienia Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, która oferuje możliwość studiowania specjalności logistyka na studiach pierwszego stopnia na kierunku ekonomia.

Wykładowcy na ZPSB mają nie tylko wykształcenie naukowe, ale także doświadczenie praktyczne i znają od podszewki dziedziny, o których uczą. Dzięki temu wiedza zdobyta na uczelni prywatnej ZPSB jest bardzo wartościowa i naprawdę przydatna na co dzień, po ukończeniu studiów. Przygotowujemy naszych studentów do pracy w zawodzie kompleksowo, ponieważ zależy nam, aby absolwenci logistyki na ZPSB wyróżniali się na tle konkurentów. Dlatego osoby, które kończą specjalność logistyka-spedycja-transport na naszej uczelni wiedzą, jak korzystać ze swoich umiejętności w praktyce i szybko odnajdują się w nowym miejscu pracy.