Studia w języku angielskim – dlaczego warto?

Język angielski od lat jest niezwykle popularny. Uznawany jest właściwie za język międzynarodowy i uniwersalny, który umożliwia porozumiewanie się praktycznie na całym świecie. Angielski odgrywa niezwykle istotną rolę również w środowisku biznesowym. Wiele uczelni w Polsce, w tym również Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, oferuje studia prowadzone w całości w języku angielskim. Dla kogo jest taki kierunek i czy warto się na niego zdecydować? 

Bezcenne obycie się z branżowym językiem angielskim

Studia po angielsku w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka ścieżka edukacji ma naprawdę wiele zalet. To nie tylko sposób na to, aby rozwinąć swoją wiedzę specjalistyczną z danej dziedziny na studiach pierwszego lub drugiego stopnia, ale także niepowtarzalna okazja do szlifowania umiejętności językowych. Zajęcia prowadzone po angielsku pozwolą na obycie się z używaniem tego języka na co dzień, w praktycznie każdej sytuacji – zarówno w kontaktach z innymi studentami, jak i z wykładowcami oraz ćwiczeniowcami. 

Zajęcia po angielsku są możliwością lepszego zapoznania się ze specjalistycznym słownictwem i wyrażeniami branżowymi. To także okazja do zawarcia wielu międzynarodowych znajomości i przede wszystkim do nauki pracy z osobami z różnych zakątków świata. Zdolności pracy w różnorodnej grupie z osobami o różnych kulturach i przyzwyczajeniach są niezwykle istotne, jeśli planujesz rozwijać swoją karierę zawodową w środowisku międzynarodowym. Znacznie ułatwi Ci to pracę w dużych korporacjach oraz odnalezienie się w firmach o globalnym zasięgu, z oddziałami zlokalizowanymi w różnych państwach na świecie. 

Paszport do kariery międzynarodowej? 

Prowadzone w całości po angielsku studia mogą wydawać się ogromnym wyzwaniem nawet dla osób, które płynnie posługują się językiem angielskim. Wiążą się one z koniecznością wykonywania wszystkich testów i ćwiczeń oraz zadań zlecanych przez prowadzących po angielsku, a także z koniecznością stosowania profesjonalnego słownictwa branżowego. Warto jednak pokonać strach i zdecydować się na ten rodzaj nauki. Szczególnie jeśli swoje plany zawodowe wiążesz z pracą w międzynarodowych firmach lub chcesz wyjechać za granicę. 

Ukończenie studiów po angielsku znacznie ułatwia znalezienie dobrej pracy w międzynarodowym środowisku. Informacja w CV o ukończeniu kierunku anglojęzycznego daje potencjalnemu pracodawcy gwarancję, że kandydat jest obyty z językiem obcym na co dzień i doskonale się w nim komunikuje zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Jest to także swego rodzaju zapewnienie, że posiada on odpowiedni zasób słownictwa biznesowego i związanego z konkretną branżą. 

Oczywiście studia w języku angielskim to nie jedyna droga do kariery międzynarodowej. Jeśli zdecydujesz się na naukę na kontynuowanie edukacji na kierunku w języku polskim, możesz pomyśleć o nauce języka dodatkowo. Rozsądnym krokiem, który doceniany jest w środowisku biznesowym oraz często wymagany przez duże, międzynarodowe firmy od kandydatów na wybrane stanowiska, jest uzyskanie certyfikatu zaświadczającego, na jakim poziomie jest Twoja wiedza i umiejętności w zakresie władania językiem angielskim.