Touroperator – kto to taki i jak nim zostać? 

Branża turystyczna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony różnych klientów. Wraz z większą ciekawością w parze idą rosnące wymagania ze strony potencjalnych odbiorców. Usługi turystyczne i noclegowe muszą spełniać określone standardy. Tworzy to nowe miejsca pracy oraz daje naprawdę ciekawe możliwości zawodowe, które pozwalają na łączenie pasji do podróży z karierą zawodową. 

Czym dokładnie zajmuje się Touroperator i jak właściwie nim zostać?

Jeśli poszukujesz swojej drogi zawodowej, a Twoją pasją są podróże, to możesz rozważyć karierę Touroperatora. Kim jest osoba, która kryje się pod tą tajemniczą nazwą? To nikt inny, jak organizator wydarzeń i wycieczek turystycznych. Jego zadaniem jest stworzenie ciekawego produktu, który zainteresuje klientów z określonej grupy docelowej. To na barkach Touroperatora spoczywa ciężar zaplanowania wszystkich aspektów organizacyjnych, finansowych i spełnienie norm bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników wyjazdu. Odpowiedzialność jest duża, jednak podobnie sprawa wygląda z możliwościami oraz satysfakcją z zagwarantowania klientom niezapomnianych przeżyć urlopowych w wybranym miejscu. 

Touroperator może oferować wycieczki organizowane dla konkretnej grupy docelowej lub cały przekrój różnych wydarzeń turystycznych, dopasowanych do różnych preferencji uczestników oraz ich wieku. Branża ta daje naprawdę ciekawe możliwości tworzenia oryginalnych wyjazdów nastawionych na różne doświadczenia i atrakcje. Do jego zadań należy również kreowanie produktu w świadomości odbiorców oraz jego promowanie w różnych kanałach dystrybucji. Aby zostać Touroperatorem, konieczne jest założenie własnej działalności, a także uzyskanie wpisu do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych, który prowadzi marszałek danego województwa.

Rozwijaj swoją karierę zawodową w branży turystycznej z ZPSB!

W ZPSB zawsze na pierwszym miejscu stawiamy naszych studentów i słuchaczy. Dokładamy wszelkich starań, aby w naszej ofercie edukacyjnej każdy znalazła kierunek dopasowany do swoich zainteresowań i pasji oraz potrzeb i oczekiwań względem przyszłej kariery. Wśród studiów pierwszego stopnia nie zabrakło bardzo popularnej i przyszłościowej specjalizacji turystyka i hotelarstwo realizowanej w ramach kierunku ekonomia. Na zajęciach studenci dowiedzą się, jak zarządzać biznesem w branży turystycznej oraz zostaną zapoznani z obowiązkami osób na poszczególnych stanowiskach. Podczas spotkań z doświadczonymi praktykami zostaną zapoznani z konkretnymi mechanizmami działającymi w tej branży oraz sytuacjami, z którymi będą mieli do czynienia na co dzień w pracy. 

Osoby, które mają już ukończone studia wyższe (na dowolnym stopniu), mogą zdecydować się na studia podyplomowe skupione na zarządzaniu sprzedażą w hotelarstwie. Jest to specjalność nastawiona na rozwijanie biznesów związanych z branżą turystyczną i noclegową, nastawiona przede wszystkim na rozwijanie sieci dystrybucji, marketing sprzedażowy oraz inne kwestie związane z powiększaniem sprzedaży i zainteresowania konkretnymi usługami.