Zdobywaj doświadczenie na praktykach i stażach

Praktyki oraz staże zapewniają dodatkowe doświadczenie, które jest niezwykle cenne na rynku pracy. Aby przyniosły one wymierne korzyści, warto zacząć je w trakcie studiów. Co dokładnie dają praktyki i staże i gdzie szukać najciekawszych ofert? Sprawdź, jak skutecznie zadbać o swoją konkurencyjność na rynku pracy i wyróżnić się na tle innych kandydatów z podobnym wykształceniem. 

Wybierz sprawdzoną ofertę dla studentów Twojej uczelni

Rynek pracy jest obecnie bardzo konkurencyjny. Studia są niezwykle ważne, z czego teraz zdaje sobie z tego sprawę wielu młodych ludzi. Dlatego też co roku na rynku pracy pojawia się wielu świeżo upieczonych magistrów lub licencjatów, którzy zaczynają szukać pracy. Aby mieć przewagę nad innymi osobami, które skończyły podobny kierunek, warto zacząć zdobywać doświadczenie już podczas studiów. Najrozsądniejszym wyborem będzie zdecydowanie się na staże oraz praktyki. To rozwiązanie bardzo opłacalne, ponieważ nie trzeba mieć praktycznie żadnego doświadczenia w zawodzie, aby dostać na program stażowy. 

Wiele uczelni prowadzi praktyki dla studentów oraz programy stażowe we współpracy z renomowanymi firmami. Do takich uczelni należy między innymi Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, która współpracuje z firmami z różnych branż, które gwarantują praktykantom i stażystom zdobywanie bardzo przydatnej wiedzy praktycznej i cennego doświadczenia zawodowego. Duży wybór ciekawych przedsiębiorstw oraz stażów w różnych kierunkach sprawia, że każdy student może znaleźć idealną opcję dla siebie, dopasowaną do jego kierunku oraz do jego planów na przyszłość. Odbycie studenckich praktyk lub stażu w renomowanej firmie to dodatkowy atut, który na pewno wyróżni CV na tle innych osób o podobnym wykształceniu.  

Zadbaj o swój rozwój na wielu płaszczyznach

Nowoczesne uczelnie o wysokim poziomie nauczania, takie jak na przykład ZPSB, stawiają na naukę poprzez praktykę. Dlatego większość osób prowadzących zajęcia to nie tylko naukowcy, ale także przedsiębiorcy z doświadczeniem, którzy doskonale znają branżę również od strony pracodawcy. Mimo wszystko jednak podczas zajęć nie wszystko można dokładnie pokazać. Dlatego też warto uczęszczać nie tylko na ćwiczenia i wykłady, ale dodatkowo łączyć studia z realizowaniem praktyk i staży. Dzięki temu nie tylko można zdobyć odpowiednie wykształcenie, ale także uda się poznać pracę w wybranej branży od podszewki. I to jeszcze zanim wejdzie się na dobre na rynek pracy. 

Staże i praktyki organizowane przez uczelnię to świetna okazja do tego, aby dowiedzieć się, jak wygląda praca w renomowanej firmie. Doświadczenie zdobyte w ten sposób na pewno będzie bardzo cenne dla przyszłych pracowników. Ponadto bardzo często wybierając się na staż, można liczyć na zatrudnienie na juniorskim stanowisku, co będzie doskonałym rozpoczęciem kariery zawodowej w miejscu, które już dobrze się zna.