Global Management

Szukasz specjalności na studiach drugiego stopnia, która pozwoli Ci poszerzyć nie tylko wiedzę, ale także horyzonty? W ofercie edukacji wyższej ZPSB znajdziesz specjalność global management. Zdobyte na tych studiach umiejętności i informacje pozwolą Ci na przygotowanie się do kompletnego zarządzania firmą lub zespołem w środowisku międzynarodowym. Zdobędziesz zdolności niezbędne do prowadzenia biznesu w otoczeniu wielokulturowym. 

Studia na specjalności global management skierowane są do osób, które pracują lub planują pracować w firmach międzynarodowych. Zajęcia prowadzone w języku angielskim pozwolą dodatkowo obyć się ze słownictwem branżowym i korzystaniem z języka obcego na co dzień w pracy.

Kierunek
 • Zarządzanie
Specjalność
 • Global Management
Rodzaj studiów
 • Magisterskie
Tryb studiów
 • Stacjonarne
Język
 • Angielski
Czas trwania
 • 3 semestry
Data startu
 • Październik 2023
Opis
Zajęcia prowadzone w pełni w języku angielskim rozwiną nie tylko Twoje kompetencje menadżerskie, ale również wielokulturowe. Nawiązuj relacje ze studentami z najdalszych krańców Świata podczas nauki o globalnych łańcuchach dostaw, zarządzaniu czy marketingu. Otwórz przed sobą ścieżkę do zostania menadżerem w międzynarodowej korporacji.
Aktualna zniżka
 • Zapraszamy do rekrutacji w 2024
Cena
 • Już od 916,67 zł* !

* Podana w tabeli cena za studia na kierunku Zarządzanie nie dotyczy studiów w języku angielskim dla obywateli spoza UE.

 

Cel studiów

Celem studiów drugiego stopnia na specjalności global management jest rozwinięcie zdolności menadżerskich i kierowniczych, a także umiejętności pozwalających na odnalezienie się w środowisku wielokulturowym i zarządzanie zróżnicowanym zespołem pracowników. Słuchacze dowiedzą się, jak funkcjonować w międzynarodowym otoczeniu i jak skutecznie zarządzać w nim zasobami ludzkimi, a także globalnym łańcuchem dostaw, działaniami marketingowymi oraz komunikacją skierowaną do różnych środowisk kulturowych. 

Korzyści dla studentów: 

Studia drugiego stopnia po angielsku na specjalności global management to liczne korzyści dla słuchaczy:

 • zdobycie cennej wiedzy na temat skutecznego i efektywnego zarządzania dostępnymi zasobami w warunkach globalnych, 
 • znaczne podniesienie kwalifikacji, co przełoży się na większe szanse odniesienia sukcesu zawodowego,
 • zapoznanie się z fachowym nazewnictwem i terminologią w języku angielskim i obycie w używaniu go na co dzień, 
 • nauka współpracy w międzykulturowym środowisku i nawiązanie kontaktów zawodowych.

Dlaczego warto wybrać studia na specjalności global management w ZPSB?

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oferuje studia drugiego stopnia na kierunku zarządzanie. Możliwość wyboru spośród kilku wyjątkowych specjalności pozwala na podążanie wybraną ścieżką rozwoju i umożliwia zdobycie przydatnej w życiu zawodowym wiedzy. Nasza oferta edukacyjna jest dopracowana w każdym calu – dzięki temu nasi absolwenci są bardzo cenione przez potencjalnych pracodawców. 

Na studia magisterskie w ZPSB może udać się każdy, kto ma tytuł inżyniera lub licencjata. Global management to specjalność, która została przygotowana z myślą o osobach, które wiążą swoją przyszłość z pracą w międzynarodowym środowisku. Na studiach niezbędna jest znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej średniozaawansowanym.

Dla kogo są przeznaczone studia drugiego stopnia na specjalności global management?

Prowadzone w całości po angielsku studia drugiego stopnia na specjalności global management skierowane są do:

 • absolwentów studiów pierwszego stopnia na uczelni ekonomicznej, biznesowej, lub innej, 
 • osób, które znają język angielski co najmniej w stopniu średniozaawansowanym w mowie i piśmie, 
 • zainteresowani pracą w międzynarodowych korporacjach lub przedsiębiorstwach,
 • planują prowadzenie własnej działalności w środowisku międzynarodowym.

Metodyka:

Zajęcia prowadzone w Zachodniopomorskiej szkole Biznesu podzielone są na bloki tematyczne. System modułowy pozwala na uporządkowane przekazywanie wiedzy słuchaczom, która dodatkowo poparta jest praktycznymi przykładami. Dzięki temu przyswajanie informacji i proces nauki do zaliczeń są o wiele bardziej przystępne, a pozyskana wiedza pozostaje w głowie na dłużej.

Specjalność Global Management dostępna na kierunku Zarządzanie w Szczecinie studiach II stopnia i prowadzona jest całkowicie w języku angielskim. Studia na tej specjalności odbywają się wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Program studiów:

Program obejmuje zagadnienia z obszaru zarządzania, ekonomii, prawa i finansów międzynarodowych.  Zajęcia realizowane są w oparciu o aktualne zjawiska i uwarunkowania prowadzenia  biznesu międzynarodowego.  

W programie znajdują się między innymi takie przedmioty jak: 

 • Intercultural Communication in Business and Management
 • Leadership, Globalisation
 • Strategic Human Resource Management
 • Managerial Accountancy

Dlaczego warto?

Jako słuchacz na studiach magisterskich i podyplomowych w ZPSB mogę stwierdzić, że to uczelnia wyjątkowa. Mając doświadczenie zawodowe zdecydowałem się na uzupełnienie wykształcenia i jestem naprawdę zadowolony z wyboru. Otrzymuję „mega dawkę” aktualnej i praktycznej wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych, serwowaną w mieszance dowcipu sytuacyjnego wykładowców i ich sporych wymagań. Są to prawdziwi pasjonaci i motywatorzy. Oprócz tego dziekanat jest przyjazny i otwarty na indywidualne potrzeby.

John Edward Baron de Sanitas, absolwent studiów na kierunku Ekonomia na studiach II stopnia, ZPSB w Szczecinie

Lider specjalności:

dr Anna Lachowska – prodziekan ds. studentów, wykładowca akademicki z ponad piętnastoletnim stażem pracy i trener z kilkuletnim doświadczeniem jako doradca w firmie sektora opieki zdrowotnej. Autorka lub współautorka kilkunastu publikacji naukowych  z zakresu ekonomii oraz skryptów do przedmiotów w języku polskim i angielskim. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć online jako e-wykładowca.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu studiów na tej specjalności? Odwiedź zakładkę z dokładnym opisem – Master program in Global Management.