Czy absolwenci zarządzania są potrzebni na rynku pracy?

O tym, co chce się w życiu robić, warto pomyśleć, zanim rozpocznie się ostatni etap nauki. Dobrze jest dopasować do swoich marzeń zawodowych i planów kierunek studiów lub specjalność. Jakie oferty czekają na absolwentów zarządzania? Co można robić po tym kierunku i dlaczego jest on tak często wybierany przez młodych ludzi? Sprawdź, jakie oferty są najczęściej kierowane do absolwentów tego kierunku. 

Perspektywa zatrudnienia po ukończeniu zarządzania

Praktycznie każdy młody człowiek marzy o tym, aby po ukończeniu nauki jego zaangażowanie i poświęcony czas zostały docenione. Po otrzymaniu tytułu licencjata lub magistra oczekuje się, że odnalezienie się na rynku pracy będzie znacznie łatwiejsze niż w przypadku braku wykształcenia wyższego. Aby tak było, warto dobrze przemyśleć wybór kierunku. Najlepiej postawić na taki, który zapewnia naprawdę szeroki wybór różnych opcji zatrudnienia, a jego absolwenci są poszukiwani przez pracodawców z różnych branż oraz z różnych gałęzi działalności. 

Zarządzanie to kierunek studiów, który od lat cieszy się naprawdę dużą popularnością. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że absolwenci zarządzania są bardzo doceniani na rynku pracy. Szeroka wiedza zdobyta na studiach cieszy się uznaniem ze strony pracodawców z naprawdę różnych dziedzin. Po zarządzaniu można znaleźć zatrudnienie w branży produkcyjnej, transportowej i logistycznej. Osoby po tym kierunku odnajdą się w dziale zasobów ludzkich, w branży IT, marketingowej i wielu, wielu innych. Ogromne możliwości i umiejętności umożliwiające skuteczne zarządzanie procesami w firmach o różnej wielkości i specyfikacji sprawiają, że absolwenci tego kierunku są bardzo konkurencyjni na rynku pracy. 

Różne specjalizacje dają szerokie pole do popisu

Dużą zaletą kierunku zarządzanie na studiach pierwszego lub drugiego stopnia jest możliwość wyboru spośród wielu specjalizacji. Wśród cieszących się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony studentów, jak i potencjalnych pracodawców, jest specjalizacja kadry i płace, czyli dotycząca zarządzania zasobami ludzkimi. Jest to bardzo przyszłościowy kierunek, ponieważ branżą HR-owa w Polsce obecnie prężnie się rozwija. Firmy działające na terenie naszego kraju coraz większą wagę przywiązują do tego, aby ich podwładni byli zadowoleni z warunków zatrudnienia nie tylko finansowych, ale także z innych aspektów. Większość zadań w tym zakresie spada właśnie na specjalistów ds. zasobów ludzkich.

Ze względu na globalną zmianę podejścia do zarządzania biznesem, bardzo popularna jest obecnie także specjalizacja zarządzanie projektami. Jest to kierunek, który cieszy się uznaniem i zainteresowaniem. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie specjalistów z tej dziedziny na rynku pracy. Dzieje się tak dlatego, że podejście projektowe znajduje zastosowanie w wielu branżach, między innymi w bardzo dynamicznie rozwijającej się branży IT oraz w marketingu, z którym samo zarządzanie również jest mocno powiązane. Renomowane uczelnie, takie jak ZPSB, dla swoich studentów przygotowali między innymi specjalizacje, takie jak marketing i nowe media. Można dowiedzieć się na nich, jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne narzędzia marketingowe oraz jak planować i wdrażać efektywne działania w tym zakresie. 

Zapewnij sobie rozwój i ciekawą przyszłość

Zarządzanie to przyszłościowy kierunek, który zapewnia możliwość przebierania w interesujących ofertach pracy. Pracodawcy od absolwentów poszczególnych specjalizacji oczekują jednak nie tylko dyplomu renomowanej uczelni wyższej, ale też wiedzy i umiejętności kierunkowych na bardzo wysokim poziomie. Procesy zarządzania są wykorzystywane w praktycznie każdej gałęzi działalności gospodarczej. Ich umiejętne dopasowanie, bezbłędne wdrożenie oraz wykorzystywanie w praktyce pomaga znacząco usprawnić działalność przedsiębiorstwa czy to w zakresie finansów, czy też produkcji lub działań marketingowych. 

Absolwenci Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, którzy zdecydowali się na studiowanie zarządzania, uznawani są przez pracodawców za osoby godne zaufania. Wiele osób, które ukończyło ten kierunek na naszej uczelni, zarządza obecnie firmami działającymi w różnych branżach. Odnajdują się oni zarówno w dużych korporacjach i organizacjach o międzynarodowym zasięgu, jak i w zdecydowanie mniejszych firmach. Dzięki praktycznemu podejściu naszych wykładowców oraz szerokiemu zakresowi wiedzy nasi absolwenci zarządzania mogą być spokojni o swoją przyszłość na rynku pracy. Ogromną zaletą studiów na ZPSB jest także plan zajęć dopasowany do osób, które chcą łączyć pracę i staże zawodowe z dalszą edukacją. Sprawia to, że nasi studenci są naprawdę dobrze przygotowani do rozwoju kariery zawodowej po studiach.