Konkurs SAFE WEB w ZPSB na temat bezpiecznego Internetu

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu już po raz drugi organizuje konkurs WebMob 2.0., skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjanych. Celem konkursu jest popularyzacja nowoczesnych technologii oraz zachęcenie młodzieży do dalszego rozwoju w kierunku informatyki. W tym roku tytuł i temat konkursu to „SAFE WEB”.

logo-WebMob_SafeWeb_750

Do wygrania tablet, bezprzewodowe słuchawki oraz stypendium Rektora ZPSB na studia na kierunku Informatyka.

Zachęcamy młodzież do świadomego korzystania z nowych technologii

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zadaniem jest zaprojektowanie polskojęzycznego bloga o tematyce bezpiecznego Internetu – bezpieczeństwa w sieci, bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych czy ochrony prywatności na portalach społecznościowych. Nagrodami są m.in. tablet, bezprzewodowe słuchawki oraz stypendium Rektora ZPSB na studia na kierunku Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

Termin nadsyłania prac do 22 marca 2015 r.

Chcemy uczyć młodzież świadomego wykorzystywania nowych technologii, nie tylko do rozrywki, ale też nauki, pracy czy rozwoju osobistego. Projektowanie narzędzi informatycznych, blogów internetowych może łączyć naukę z zabawą, rozwijać kreatywność, jednocześnie poszerzając wiedzę na ważny społecznie temat. Mamy też nadzieję, że dzięki takim inicjatywom zachęcimy młodych ludzi do dalszej edukacji w kierunku IT, może nawet na naszej uczelni – mówi prof. Aleksandra Grzesiuk, Dziekan Wydziału Ekonomii i Informatyki ZPSB, organizatorka konkursu.

Konkurs SAFE WEB w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

Konkurs SAFE WEB w ZPSB został wpisany w ogólnopolską inicjatywę obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada w tym roku na dzień 10 lutego.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu “Safer Internet” w Polsce. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Polsce po raz jedenasty.

Kwestia bezpieczeństwa w sieci dotyczy szczególnie młodzieży, dla której Internet jest środowiskiem naturalnym, a wiedza i świadomość istniejących zagrożeń jest wciąż niewystarczająca. Nasza inicjatywa, zamiast pouczać, proponuje tym razem, żeby modzi ludzie sami odkryli możliwe zagrożenia i poszukali sposobów ich unikania oraz przygotowali ciekawego bloga o tym dla swoich kolegów – dodaje prof. Grzesiuk.

Zapraszamy serdecznie młodzież z całego województwa do udziału w naszym konkursie, a także do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.