Zachodniopomorska Szkoła Biznesu już po raz drugi organizuje konkurs WebMob 2.0., skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjanych. Celem konkursu jest popularyzacja nowoczesnych technologii oraz zachęcenie młodzieży do dalszego rozwoju w kierunku informatyki. W tym roku tytuł i temat konkursu to „SAFE WEB”.
Do wygrania tablet, bezprzewodowe słuchawki oraz stypendium Rektora ZPSB na studia na kierunku Informatyka.
Zachęcamy młodzież do świadomego korzystania z nowych technologii
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zadaniem jest zaprojektowanie polskojęzycznego bloga o tematyce bezpiecznego Internetu – bezpieczeństwa w sieci, bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych czy ochrony prywatności na portalach społecznościowych. Nagrodami są m.in. tablet, bezprzewodowe słuchawki oraz stypendium Rektora ZPSB na studia na kierunku Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.
Termin nadsyłania prac do 22 marca 2015 r.
– Chcemy uczyć młodzież świadomego wykorzystywania nowych technologii, nie tylko do rozrywki, ale też nauki, pracy czy rozwoju osobistego. Projektowanie narzędzi informatycznych, blogów internetowych może łączyć naukę z zabawą, rozwijać kreatywność, jednocześnie poszerzając wiedzę na ważny społecznie temat. Mamy też nadzieję, że dzięki takim inicjatywom zachęcimy młodych ludzi do dalszej edukacji w kierunku IT, może nawet na naszej uczelni – mówi prof. Aleksandra Grzesiuk, Dziekan Wydziału Ekonomii i Informatyki ZPSB, organizatorka konkursu.
Konkurs SAFE WEB w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu
Konkurs SAFE WEB w ZPSB został wpisany w ogólnopolską inicjatywę obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada w tym roku na dzień 10 lutego.
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu “Safer Internet” w Polsce. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Polsce po raz jedenasty.
– Kwestia bezpieczeństwa w sieci dotyczy szczególnie młodzieży, dla której Internet jest środowiskiem naturalnym, a wiedza i świadomość istniejących zagrożeń jest wciąż niewystarczająca. Nasza inicjatywa, zamiast pouczać, proponuje tym razem, żeby modzi ludzie sami odkryli możliwe zagrożenia i poszukali sposobów ich unikania oraz przygotowali ciekawego bloga o tym dla swoich kolegów – dodaje prof. Grzesiuk.
Zapraszamy serdecznie młodzież z całego województwa do udziału w naszym konkursie, a także do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.