Rynek pracy potrzebuje specjalistów

Headhunterzy i specjaliści od zatrudniania biją na alarm – rynek pracy potrzebuje specjalistów! Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad rozpoczęciem studiów, ale nie wiesz który kierunek zapewni Ci pracę po otrzymaniu dyplomu? Dowiedz się, co warto studiować, aby już po studiach zarabiać nawet 5000 zł!

Po pierwsze: informatyka

Według badań MEN tylko w zeszłym roku chęć podjęcia nauki na kierunku informatyka wyraziło aż 30309 osób! I nie oznacza to wcale, że informatyków jest za dużo – wręcz przeciwnie! Z raportu Pracuj.pl wynika, że w II kwartale 2016 roku zapotrzebowanie na pracowników branży IT wzrosło o prawie 15% w stosunku do tego samego okresu w 2015! W związku z tym ZPSB oferuje szeroki wachlarz specjalności – unikatowy game design, inżynieria aplikacji i systemów mobilnych, inżynieria systemów informatycznych i grafika komputerowa, które będą gwarantowały absolwentom wysokopłatną pracę w przyszłości. Przykładowo, według GameDev, programista gier komputerowych może liczyć średnio na 5700 zł pensji.

Sprawdź program studiów na kierunku Informatyka.

Po drugie, ekonomia

Wraz ze wzrostem liczby małych i średnich przedsiębiorstw zwiększył się też popyt na absolwentów ekonomii, a konkretnie logistyków, spedytorów, menadżerów BHP, ekspertów w dziedzinie finansów i rachunkowości. W ZPSB zdobędziesz wiedzę, ze wszystkich dziedzin ekonomii, a dodatkowo będziesz mieć do czynienia z praktykami, którzy nauczą Cię wykorzystywać zdobytą wiedzę w późniejszej pracy. Według wspomnianego już raportu Pracuj.pl na brak zatrudnienia szczególnie nie powinny narzekać osoby po specjalności logistyka-spedycja-transport, bo według badań, tylko w pierwszym półroczu 2016 roku zanotowano 30,5% wzrostu zapotrzebowania na logistyków!

Pełen program studiów na kierunku Ekonomia znajdziesz tutaj.

Po trzecie, zarządzanie

Zarządzanie to najbardziej uniwersalny kierunek – specjaliści z tej dziedziny potrzebni są zarówno w administracji publicznej, jak i w zarządzaniu ludźmi, finansami i czasem. Po studiach w ZPSB możesz rozpocząć karierę na stanowisku menadżera lub kierownika w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, bankach, instytucjach administracyjnych czy w biznesie. Według raportu płacowego Hays Poland na 2016 rok, tuż po studiach, jako młodszy specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi możesz liczyć rzędu 4000 zł, zaś jako analityk kredytowy nawet na 5000 zł!

Zarządzanie – sprawdź aktualny program studiów I stopnia.

 

Rezerwuję miejsce