Jak znaleźć właściwy program stypendialny lub konkurs?

Początek sezonu stypendialnego

Wkrótce rozpocznie się sezon na stypendia. Fundacja Dobra Sieć poprzez serwis internetowy www.mojestypendium.pl  informuje o programach stypendialnych stowarzyszeń i fundacji, samorządów, firm i uczelni wyższych. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych, artystycznych i staży, skierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców, doktorantów, artystów i sportowców. Dzięki wyszukiwarce każdy zainteresowany może łatwo znaleźć stypendium lub konkurs najbardziej odpowiadający jego zainteresowaniom i potrzebom. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce.

Nasz zespół dokłada starań, by stale usprawniać funkcjonowanie serwisu oraz oferować naszym odbiorcom nowe możliwości.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa:

  1. zaktualizowaną listę organizatorów programów stypendialnych. Teraz będzie łatwiej śledzić konkretne organizacje w Polsce, które przyznają stypendia!
  2. instrukcję dotyczącą promocji programu stypendialnego na portalu www.mojestypendium.pl:  www.youtube.com/watch?v=RjXR1kV_d2s
  3. tutorial dla tych, którzy szukają stypendium, potrzebują funduszy na swój rozwój: www.youtube.com/watch?v=oX7KqOS4Rtw

Zachęcamy wszystkich czytelników do śledzenia nowych możliwości wsparcia rozwoju poprzez portal oraz fanpage na facebooku.

Serwis prowadzony jest w ramach programu Fundacji Dobra Sieć. Partnerem serwisu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

***

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki FDS to dwa zasadnicze programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem zaowocowały powstaniem wielu innych działań. Najważniejszym naszym celem jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

 

Kontakt:

Fundacja Dobra Sieć

ul. Marszałkowska 6 m. 17

00-590 Warszawa

tel. +48 22 825 70 22

serwis@mojestypendium.org