Katalog biblioteczny

Katalog biblioteczny „SOWA”

Jako student ZPSB możesz korzystać z katalogu bibliotecznego „SOWA”. Dowiedz się w jaki sposób stworzyć indywidualne konto w katalogu bibliotecznym. Do katalogu bibliotecznego „SOWA” możesz przejść klikając -> tutaj (Katalog dla czytelnika OPAC).

Twoje indywidualne konto w katalogu bibliotecznym

By korzystanie z biblioteki było jeszcze wygodniejsze, do najważniejszych informacji i danych masz dostęp online. Przez internet możesz przeglądać katalog biblioteczny, rezerwować i zamawiać wybrane książki, a także sprawdzić listę wypożyczonych przez siebie pozycji i przedłużać termin ich zwrotu.

Jak skorzystać z indywidualnego konta czytelnika?
Wystarczy na stronie internetowej Biblioteki Głównej ZPSB  przejść do katalogu Sowa i zalogować się ( przejście do logowania w górnym prawym rogu). Przy pierwszym logowaniu pamiętaj, że należy wpisać Nazwisko i Imię oraz użyć hasła utworzonego według schematu: MMDDNazw, gdzie:

  • MM to miesiąc urodzenia,
  • DD to dzień urodzenia,
  • Nazw to cztery pierwsze litery nazwiska (z użyciem polskich znaków diakrytycznych i zaczynając od dużej litery), na przykład : 0420Seńk. W przypadku nazwiska krótszego niż cztery litery, wpisz całe nazwisko – np. 0102Kot). Hasło możesz później zmienić samodzielnie lub z pomocą pracowników biblioteki.
    Powodzenia!