Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 [FOTO]

W piątek, 1 października oficjalnie rozpoczął się nowy Rok Akademicki 2021/2022 w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. 

Ta  Inauguracja była wyjątkowa ze względu na wiele czynników. Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli, jak zawsze, nasi Studenci i Absolwenci, ale byliśmy również świadkami przekazania władzy.

Z dniem 30 września 2021 r. prof. Aneta Zelek złożyła rezygnację ze stanowiska Rektora Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu zaś od 1 października 2021 r. funkcję Rektora ZPSB objęła prof. Justyna Osuch-Mallett.

Przyjęcie nowych studentów, rozdanie dyplomów to zawsze wzruszające chwile! Ale te chwile były zupełnie wyjątkowe. Podczas wydarzenia padł mnóstwo ciepłych słów, nie obyło się również bez wzruszeń…

Cieszymy się, że chwile spędzone w ZPSB są ważne dla naszych studentów, że tak licznie przybyli na tą uroczystość. W Piątek pożegnaliśmy również  absolwentów, którzy odebrali dyplomy oraz świadectwa ukończenia studiów. Przywitaliśmy takźe nowych studentów, którzy na scenie złożyli uroczyste ślubowanie.

Tradycyjnym elementem uroczystości było nagrodzenie laureatów Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową ZPSB, a także wpisy najlepszych absolwentów do Złotej Księgi ZPSB.

Nie zabrakło też wzruszeń związanych ze zmianami w gronie dydaktycznym i kierowniczym Uczelni.

  • dr Dorota Dżega-Pietruszkiewicz objęła stanowisko Prorektora ZPSB.

Odbyło się również ogłoszenie wyników w plebiscycie na najlepszego wykładowcę  „Nobelek  2021”.  Statuetki otrzymali:

  • w Szczecinie – mgr inż. Jakub Adamus,
  • w Stargardzie – dr hab. Blanka Tundys,
  • w Gryficach – dr Agnieszka Jankowska,
  • w Świnoujściu – dr Magdalena Lazarek-Janowska.

Wyróżnieni przez studentów zostali: dr Michał Bzunek, dr Daria Majewska-Bielecka, mgr Magdalena Gasik, dr Marcin Rabe, dr Jan Przewoźnik, Anna Markowska, dr hab. Karol Kuczera, dr inż. Mariusz Sowa, prof. Edward Radecki 

To była bardzo ważna i doniosła chwila. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni poczuli się wyjątkowo ponieważ w głosowaniu biorą udział tylko studenci i absolwenci ZPSB. I to od nich zależało, który z wykładowców zostanie nominowany.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej (fot. Robert Stachnik)  oraz filmu z Inauguracji Roku Akademickiego.