Studia Executive MBA

Rezerwuję miejsce

Cel studiów i adresaci

Dyplom ukończenia studiów MBA (Master of Business Administration) jest wizytówką nowoczesnego menadżera i otwiera drzwi do najważniejszych stanowisk menadżerskich na całym świecie. Postaw na profesjonalny rozwój i zapisz się na XXVIII edycję studiów Executive MBA w ZPSB. Dołącz do elitarnego grona posiadaczy tego prestiżowego i cenionego przez międzynarodowe środowisko biznesowe tytułu!

Według ustawy wprowadzonej 1 stycznia 2017 r. każdy absolwent studiów MBA może być członkiem w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Do kogo skierowane są studia MBA w ZPSB?

  • Do osób z wykształceniem wyższym, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania.
  • Do osób z kilkuletnim doświadczeniem na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych, którzy pragną rozwinąć i doskonalić posiadane już umiejętności i kompetencje zawodowe.

Od 2017 roku, posiadacze dyplomu MBA są zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

BLOK 1: FUNDAMENTY MBA – 255 godzin

SESJA WPROWADZAJĄCA:                     (1) Autodiagnoza menedżerska
(2) Warsztat LEADERSHIP                            (3) Zarządzanie zespołami
20
f2 ZACHOWANIA ORGANIZACJI 30
f3 EKONOMIA MENEDŻERSKA 30
f4 MARKETING 25
f5 RACHUNKOWOŚĆ ZARZĄDCZA 30
f6 METODY ILOŚCIOWE W ZARZĄDZANIU 30
f7 FINANSE PRZEDSIĘBIORSTW 30
f8 ZARZADZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI 30
f9 ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE 30
łącznie godzin w bloku 255

BLOK 2: UMIEJĘTNŚCI MENEDŻERSKIE – 105 godzin

u1 PRAWO GOSPODARCZE 25
u2 WSPÓŁCZESNE MODELE BIZNESOWE- warsztat 5
u3 ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE I RESTRUKTURYZACJA– warsztat 10
u4 ZARZĄDZANIE OPERACYJNE 25
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI
u5 TRANSFORMACJA CYFROWA ORAZ AI W BIZNESIE I ZARZĄDZANIU – warsztat  10
u6 ZRÓWNOWAWAŻONY ROZWÓJ I POLITYKA ESG – warsztat 5
u7 PROJEKT KONSULTINGOWY – warsztat design thinking 25

BLOK 3: KOMPETENCJE MIĘKKIE MENEDŻERA – 40 godzin

k1 PSYCHOLOGIA ROZWOJU OSOBISTEGO 20
k2 NEGOCJACJE 20

BLOK 4: DYSERTACJA MBA – 46 godzin

d1 WARSZTAT DYSERTACYJNY 5
PRACA Z PROMOTOREM 40
OBRONA DYSERTACJI MBA 1
łącznie godzin w bloku 46
  łącznie godzin w programie 446

STUDIA DOFINANSOWANE

Pamiętaj, że w ZPSB możesz skorzystać z dofinansowania na studia podyplomowe dla siebie i swoich pracowników w ramach Projektu Bazy Usług Rozwojowych. Sprawdź, jak otrzymać wsparcie i jakie warunki musisz spełnić, aby móc ubiegać się o nie ubiegać.

Dlaczego warto?

Jak studia MBA w ZPSB oceniają absolwenci? Przeczytaj ich opinie.

Maria_CzernieckaWymierną korzyścią zdobycia dyplomu Executive MBA jest dla mnie nowa praca – nowe stanowisko w zupełnie nowej instytucji, dużo większej niż ta, w której pracowałam. Ukończenie studiów dało mi odwagę do podjęcia wyzwania naprawdę niebagatelnego. Zmiana pracy rodziła dużo obaw, ale wchodząc do nowej firmy, korzystałam z wiedzy zdobytej podczas zajęć MBA. Czas spędzony w ZPSB był czasem inspiracji, odkrywania nowych możliwości, budowania nowych relacji. Cieszę się, że poznałam ciekawe grono ludzi o różnym doświadczeniu, z różnych środowisk biznesowych, o różnych charakterach. Ciekawym było także obserwowanie ewolucji postaw i opinii.

Maria Czerniecka, absolwentka XVI edycji Executive MBA, była kanclerz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

 

zdj2Dwa lata na studiach MBA to dla mnie okres pełen wyzwań! Ciekawe moduły, profesjonalnie przygotowani wykładowcy oraz ciekawie skomponowana grupa studentów, z dużym i różnorodnym doświadczeniem zawodowym dodały sporo kolorytu do codzienności… Żeby jednak nie było zbyt pięknie, należało również zmobilizować się do wytężonej pracy i sprawnie godzić obowiązki służbowe z naukowymi, co jak wiemy nie zawsze jest łatwe. Niemniej jednak kładąc na szalach poszerzenie światopoglądu i zmęczenie… po raz wtóry wybrałabym to pierwsze. Wszystkim polecam takie doświadczenie!

Magdalena Orłowska, absolwentka XVIII edycji Executive MBA, wcześniej główny inżynier w Bridgestone, dyrektor działu sprzedaży w spółce Szczecińska Energetyka Cieplna