Studia Executive MBA

Jeszcze możesz dołączyć do grupy!

       

 

Rezerwuję miejsce

Cel studiów i adresaci

Dyplom ukończenia studiów MBA (Master of Business Administration) jest wizytówką nowoczesnego menadżera i otwiera drzwi do najważniejszych stanowisk menadżerskich na całym świecie. Postaw na profesjonalny rozwój i zapisz się na XXVII edycję studiów Executive MBA w ZPSB. Dołącz do elitarnego grona posiadaczy tego prestiżowego i cenionego przez międzynarodowe środowisko biznesowe tytułu!

Według ustawy wprowadzonej 1 stycznia 2017 r. każdy absolwent studiów MBA może być członkiem w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Do kogo skierowane są studia MBA w ZPSB?

  • Do osób z wykształceniem wyższym, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania.
  • Do osób z kilkuletnim doświadczeniem na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych, którzy pragną rozwinąć i doskonalić posiadane już umiejętności i kompetencje zawodowe.

Od 2017 roku, posiadacze dyplomu MBA są zwolnieni z obowiązku składania egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

BLOK 1: FUNDAMENTY MBA – 270 godzin

SESJA WPROWADZAJĄCA:                     (1) Autodiagnoza menedżerska
(2) Warsztat LEADERSHIP                            (3) Praca zespołowa
20
f2 ZACHOWANIA ORGANIZACJI 30
f3 EKONOMIA MENEDŻERSKA 30
f4 MARKETING 30
f5 RACHUNKOWOŚĆ ZARZĄDCZA 30
f6 METODY ILOŚCIOWE W ZARZĄDZANIU 30
f7 FINANSE PRZEDSIĘBIORSTW 30
f8 ZARZADZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI 30
f9 ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE 30
łącznie godzin w bloku 260

BLOK 2: UMIEJĘTNŚCI MENEDŻERSKIE – 120 godzin

u1 PRAWO GOSPODARCZE 25
u2 WSPÓŁCZESNE MODELE BIZNESOWE- warsztat 5
u3 RESTRUKTURYZACJA I REENGINEERING – warsztat 5
u4 ZARZĄDZANIE OPERACYJNE 25
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI
u5 RAPORTOWANIE ESG – warsztat 25
u6 PROJEKT KONSULTINGOWY – warsztat i wizyta studyjna w firmie
łącznie godzin w bloku 85

BLOK 3: KOMPETENCJE MIĘKKIE MENEDŻERA – 70 godzin

k1 PSYCHOLOGIA ROZWOJU OSOBISTEGO 20
k2 NEGOCJACJE 20
k3 KLUCZOWE KOMPETNECJE W BIZNESIE 20
PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA
KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE DECYZJI
łącznie godzin w bloku 60

BLOK 4: DYSERTACJA MBA – 40 godzin

d1 WARSZTAT DYSERTACYJNY 5
PRACA Z PROMOTOREM 15
OBRONA DYSERTACJI MBA
łącznie godzin w bloku 20
  łącznie godzin w programie 425

STUDIA DOFINANSOWANE

Pamiętaj, że w ZPSB możesz skorzystać z dofinansowania na studia podyplomowe dla siebie i swoich pracowników w ramach Projektu Bazy Usług Rozwojowych. Sprawdź, jak otrzymać wsparcie i jakie warunki musisz spełnić, aby móc ubiegać się o nie ubiegać.

Dlaczego warto?

Jak studia MBA w ZPSB oceniają absolwenci? Przeczytaj ich opinie.

Maria_CzernieckaWymierną korzyścią zdobycia dyplomu Executive MBA jest dla mnie nowa praca – nowe stanowisko w zupełnie nowej instytucji, dużo większej niż ta, w której pracowałam. Ukończenie studiów dało mi odwagę do podjęcia wyzwania naprawdę niebagatelnego. Zmiana pracy rodziła dużo obaw, ale wchodząc do nowej firmy, korzystałam z wiedzy zdobytej podczas zajęć MBA. Czas spędzony w ZPSB był czasem inspiracji, odkrywania nowych możliwości, budowania nowych relacji. Cieszę się, że poznałam ciekawe grono ludzi o różnym doświadczeniu, z różnych środowisk biznesowych, o różnych charakterach. Ciekawym było także obserwowanie ewolucji postaw i opinii.

Maria Czerniecka, absolwentka XVI edycji Executive MBA, była kanclerz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

 

zdj2Dwa lata na studiach MBA to dla mnie okres pełen wyzwań! Ciekawe moduły, profesjonalnie przygotowani wykładowcy oraz ciekawie skomponowana grupa studentów, z dużym i różnorodnym doświadczeniem zawodowym dodały sporo kolorytu do codzienności… Żeby jednak nie było zbyt pięknie, należało również zmobilizować się do wytężonej pracy i sprawnie godzić obowiązki służbowe z naukowymi, co jak wiemy nie zawsze jest łatwe. Niemniej jednak kładąc na szalach poszerzenie światopoglądu i zmęczenie… po raz wtóry wybrałabym to pierwsze. Wszystkim polecam takie doświadczenie!

Magdalena Orłowska, absolwentka XVIII edycji Executive MBA, wcześniej główny inżynier w Bridgestone, dyrektor działu sprzedaży w spółce Szczecińska Energetyka Cieplna