Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

Dziś oficjalnie pożegnaliśmy miniony rok akademicki, pełen wyzwań, twórczych spotkań i niezwykłych sukcesów. Rozpoczęliśmy tym samym nowy rozdział – przed nami kolejne karty do zapisania, doświadczenia do przeżycia i historie do opowiedzenia.

Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli, jak zawsze nasi Studenci i Absolwenci, miało również miejsce przekazanie władzy.

Z dniem 1 października z funkcją Prorektora ds. Dydaktyki żegna się Pani Profesor Daria Majewska-Bielecka. Chcielibyśmy podziękować Pani Profesor za cały trud, pracę i serce jakie wkładała w wypełnianie tej funkcji.  Z dniem 1 października funkcję Prorektora ds. Dydaktyki obejmie Pan dr Cezary Hendryk.

Przyjęcie nowych studentów, rozdanie dyplomów to zawsze, dla Wszystkich wzruszające chwile. Podczas wydarzenia padło mnóstwo ciepłych słów, nie obyło się również bez wzruszeń. Mury naszej uczelni opuściła Pani Marta Gutowska, która przez kilka ostatnich lat, z ogromnym zaangażowaniem pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Studenckiego. To Ona była łącznikiem między Wami – Studentami a uczelnią.

Pani Marto! Dziękujemy!

Cieszymy się, że chwile spędzone w ZPSB są ważne dla naszych studentów, że tak licznie przybyli na tą uroczystość.

Tradycyjnym elementem Inauguracji jest nagrodzenie laureatów konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową ZPSB, a także wpisy najlepszych absolwentów do Złotej Księgi ZPSB.

Odbyło się również ogłoszenie wyników w plebiscycie na najlepszego wykładowcę „Nobelek 2023”. Statuetki otrzymali:

  • w Szczecinie – mgr Bartosz Niegrebecki
  • w Stargardzie – mgr Ewelina Świergiel
  • w Świnoujściu – dr Magdalena Lazarek-Janowska
  • w Gryficach – dr Jan Przewoźnik

Dr Jana Przewoźnika nie ma już dzisiaj z nami. W wakacje pożegnaliśmy wybitnego polskiego szachistę, psychologa, wykładowcę, mentora, naszego serdecznego Przyjaciela. Wszyscy niezwykle ceniliśmy Jana. Za jego wyjątkowe podejście do obowiązków zawodowych, ogromną wiedzę i nietuzinkowe doświadczenie, którym tak chętnie dzielił się ze światem. Zostanie przez nas zapamiętany jako ciepły, serdeczny i oddany człowiek, zawsze gotowy do działania. Był wyjątkową osobą, której obecności będzie bardzo brakować nam wszystkim.

Wyróżnieni przez studentów zostali: mgr Elena Gasulla Tortajada, mgr Ewelina Świergiel, dr hab. Karol Kuczera, dr Agnieszka Jankowska, dr Marcin Rabe, dr Jacek Wiśniewski, mgr Agnieszka Dębińska i mgr Cezary Kępski, dr Jan Przewoźnik i dr Jacek Wiśniewski.

To była bardzo ważna i doniosła chwila. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni poczuli się wyjątkowo ponieważ w głosowaniu biorą udział tylko studenci i absolwenci ZPSB. I to od nich zależało, który z wykładowców zostanie nominowany.

Dzisiejsza 31 Inauguracja Roku Akademickiego była szczególnie ważna. Dzisiaj, w sobotę uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki 2023/2024. To dla nas pierwszy pełny rok akademicki z nową nazwą – Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych i z nowym logo!

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej (fot. Robert Stachnik)