Inauguracja Roku Akademickiego

W sobotę, 5 pażdziernika oficjalnie rozpoczął się nowy Rok Akademicki 2019/2020 w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. 

Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli, jak zawsze, nasi Studenci i Absolwenci. Rozdanie dyplomów to zawsze wzruszające chwile. Cieszymy się, że chwile spędzone w ZPSB są ważne dla naszych studentów. Pożegnaliśmy  absolwentów, którzy odebrali dyplomy oraz świadectwa ukończenia studiów. Przywitaliśmy natomiast ok. 450 nowych studentów, którzy na scenie złożyli uroczyste ślubowanie.

Tradycyjnym elementem uroczystości było nagrodzenie laureatów Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową ZPSB, a także wpisy najlepszych absolwentów do Złotej Księgi ZPSB.

Nie zabrakło też wzruszeń związanych ze zmianami w gronie dydaktycznym i kierowniczym Uczelni. Dr Daria Majewska-Bielecka objęła nowe stanowisko Prorektora ds. Dydaktyki.

Odbyło się równiesz ogłoszenie wyników w plebiscycie na najlepszego wykładowcę  „Nobelek  2019”.  Statuetki otrzymali:

w Szczecinie – dr Michał Bzunek
w Stargardzie – mgr Agnieszka Bogusz
w Gryficach – dr Joanna Balcer
w Świnoujściu – mgr Małgorzata Chmielewska.

Wyróżnieni przez studentów zostali: mgr inż. Jakub Adamus, dr Shihan Fernando,  mgr inż. Dominik Rynkiewicz, dr Łukomska Marzena, dr Elżbieta Kasprzak, dr Marcin Rabe, dr Daria Majewska-Bielecka, dr Jarosław Poteralski, dr inż. Mariusz Sowa.

To była bardzo ważna i doniosła chwila. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni poczuli się wyjątkowo ponieważ w głosowaniu biorą udział tylko studenci i absolwenci ZPSB. I to od nich zależało, który z wykładowców zostanie nominowany.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej (fot. Robert Stachnik).