Biznes i zrównoważony rozwój

Kierunek
 • Ekonomia
Rodzaj studiów
 • Biznes i zrównoważony rozwój
Tryb studiów
 • Niestacjonarne
 • Niestacjonarne online
Język
 • Polski
Czas trwania
 • 3 lata (6 semestrów)
Data startu
 • Październik 2024
Opis
Studia na kierunku Ekonomia o specjalności Biznes i zrównoważony rozwój nastawione są na poszerzenie wiedzy z zakresu rozwoju firmy z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju (CSR).
Aktualna zniżka
 • Studiuj taniej nawet o 2450 zł!
Cena
 • już od 595 zł/mc!

Studiuj już od 595 zł/mc! Wpisowe 0 zł! 

Zapisz się do 31.05 i skorzystaj z promocji!

 

Rezerwuję miejsce

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu dla swoich studentów przygotowała szeroki wybór kierunków i specjalności na studiach pierwszego stopnia. Sprawdź naszą ofertę edukacyjną i już teraz znajdź idealny kierunek dla siebie. Być może będzie to właśnie specjalność Biznes i zrównoważony rozwój!

Cel studiów I stopnia

 • zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania różnorodnością i organizacjami z zastosowaniem zasad zrównoważonego rozwoju
 • poznanie znaczenia gospodarki cyrkularnej, ekonomii współdzielenia i ekonomii społecznej
 • poznanie zasad zrównoważonego rozwoju w wymiarze lokalnym i regionalnym, także z uwzględnieniem koncepcji smart city
 • tworzenie systemów zarządzania środowiskowego oraz modeli biznesowych gospodarki 4.0
 • projektowanie biznesu (startupów) pozytywnego wpływu

Dla kogo jest specjalność Biznes i zrównoważony rozwój?

 1. Osoby, które pracują lub planują pracować na stanowiskach menadżerskich, odpowiedzialnych za obszary działalności z wykorzystaniem zasobów oraz czynników gospodarczych, środowiskowych i społecznych.
 2. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, chcące rozwijać ją zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Główne korzyści i atuty specjalności

Program doskonale wpisuje się w światowe trendy praktycznego stosowania zasad zrównoważonego rozwoju w warunkach wyczerpywania się zasobów naturalnych, zmian klimatycznych czy demograficznych.

W ramach studiów, uczestnicy przygotowują do wejścia na rynek pracy liderów biznesu pozytywnego wpływu społecznego i środowiskowego (tzw. zielone kołnierzyki – green collar jobs) oraz do zatrudnienia w nowoczesnych korporacjach, spółkach giełdowych, czy sektorze MŚP.

Program umożliwia zdobycie umiejętności i kompetencji eksperckich w obszarze ESG i zrównoważonego rozwoju, a zajęcia prowadzone są według programu przygotowanego w ścisłej współpracy z praktykami i specjalistami z zakresu ekonomii zrównoważonego rozwoju, z różnych sektorów współczesnej gospodarki.

Kariera po studiach

To studia otwierające niezwykłą i bardzo dynamiczną ścieżkę kariery w zakresie innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju. Absolwenci specjalności Biznes i zrównoważony rozwój mogą znaleźć zatrudnienie na takich stanowiskach jak m.in: ekspert ds. zrównoważonego rozwoju, specjalista ds. komunikacji CSR, menadżer ds. ESG, ESG & CSR Specialist, specjalista ds. ochrony środowiska, specjalista ds. Smart City, czy specjalista ds. zrównoważonych zakupów i ESG.

Program studiów

Studenci tego kierunku odkryją innowacyjne podejście do nauki, obejmujące obszary zarządzania, ekonomii, prawa i finansów, zgłębią tematykę zrównoważonego rozwoju, projektowania biznesu pozytywnego wpływu, projektowania uniwersalnego, ekonomii zrównoważonego rozwoju, zarządzania różnorodnością, systemów zarządzania środowiskowego oraz modeli biznesowych w gospodarce 4.0. To pełne spektrum wiedzy, które umożliwia nie tylko zrozumienie, ale i praktyczne zastosowanie kluczowych koncepcji biznesowych w dzisiejszym środowisku gospodarczym.

Organizacja studiów

 • Studia niestacjonarne
  • Studia niestacjonarne to formuła zjazdów weekendowych (piątki, soboty, niedziele) i częściowych zajęć online. Dostęp do materiałów oraz platformy e-learningowej umożliwia elastyczne zdobywanie wiedzy, a przedmioty są zorganizowane w klarowne moduły tematyczne.
 • Studia niestacjonarne online
  • Studia online to elastyczność czasu i miejsca, umożliwiające rozwój dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego studenta. Zajęcia on-line przy użyciu MS Teams podczas zjazdów (piątki, soboty, niedziele). Minimum 51% punktów ECTS programu realizowane jest w formie stacjonarnej na Uczelni. W ramach każdego semestru, przedmioty są zorganizowane w klarowne moduły tematyczne, a materiały do nauki dostępne są na platformie e-learningowej Moodle.

Lider kierunku

Opiekunem specjalności Biznes i zrównoważony rozwój na kierunku Ekonomia jest dr Renata Nowak-Lewandowska – dziekan Wydziału w Szczecinie, nauczyciel akademicki z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, certyfikowany trener-coach oraz e-wykładowca. Autorka i współautorka blisko 70 publikacji z zakresu ekonomii, zarządzania, a w szczególności obszaru etyki gospodarczej i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Studiuj już od 595 zł/mc! Wpisowe 0 zł! 

Zapisz się do 31.05 i skorzystaj z promocji!

 

Rezerwuję miejsce

 

Skorzystaj z promocji i zapisz się na studia!