Inżynieria rozwiązań chmurowych

 

Kierunek
  • Informatyka
Specjalność
  • Inżynier rozwiązań chmurowych
Rodzaj studiów
  • Inżynierskie
Tryb studiów
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
Język
  • Polski
Czas trwania
  • 7 semestrów
Data startu
  • Październik 2024
Opis
Wraz z rozwijającą się branżą rozwiązań chmurowych rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jest to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów nie tylko w skali Polski, ale przede wszystkim globalnie. Jako Cloud Engineer będziesz odpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań z zakresu rozwiązań chmurowych w firmach.
Aktualna zniżka
  • Studiuj taniej nawet o 2250 zł!
Cena
  • Już od 733 zł/mc!

Zapisz się do 31.07 i skorzystaj z promocji!

Rezerwuję miejsce

Studia na kierunku Informatyka o specjalności Inżynieria rozwiązań chmurowych przygotowują studentów do pracy w nowoczesnym i dynamicznym środowisku informatycznym, gdzie korzystanie z chmur obliczeniowych stanowi kluczowy element, wyznaczający drogę wielu nowym rozwiązaniom technologicznym.

Cel studiów I stopnia na specjalności Inżynieria rozwiązań chmurowych

Celem studiów jest: poznanie najnowszych rozwiązań z zakresu chmur obliczeniowych zdobycie praktycznych umiejętności, pozwalających na projektowanie, wdrażanie i zarządzanie infrastrukturą opartą na chmurze Adresatami specjalności są: osoby zainteresowane szeroko rozumianym obszarem informatyki związanym z systemami informatycznymi i bezpieczeństwem IT osoby posiadające już doświadczenie z zakresu programowania, które chciałyby zdobyć specjalistyczne umiejętności z zakresu rozwoju aplikacji oraz analizy i przetwarzania danych w systemach chmurowych.

Adresatami specjalności są: osoby zainteresowane szeroko rozumianym obszarem informatyki związanym z systemami informatycznymi i bezpieczeństwem IT osoby posiadające już doświadczenie z zakresu programowania, które chciałyby zdobyć specjalistyczne umiejętności z zakresu rozwoju aplikacji oraz analizy i przetwarzania danych w systemach chmurowych

Główne korzyści i atuty specjalności

Główne korzyści i atuty specjalności: Program został stworzony przez zróżnicowaną kadrę dydaktyczną, składającą się zarówno z naukowców i dydaktyków, jak i praktyków z szerokim doświadczeniem w sektorze IT. Jest on również stale dostosowywany do najnowszych zmian technologicznych, co pozwoli studentom pozostać na bieżąco z obecnymi trendami i zmianami na rynku IT.

Głównym atutem specjalności jest skupienie na praktyce. Studenci zostaną zaopatrzeni w szeroki wachlarz umiejętności z zakresu projektowania i zarządzania systemami chmurowymi, dzięki którym będą mogli nie tylko bez trudu odnaleźć się na rynku pracy. Rozwiązania z zakresu technologii chmurowych obecne są dziś bowiem w wielu sektorach – nie tylko IT, ale również finansowym czy medycznym.

Co istotne, program studiów pozwala zdobyć nie tylko wiedzę z zakresu technologii, ale również perspektywę biznesową. Pozwoli to studentom lepiej zrozumieć cele organizacji i firm korzystających z chmur obliczeniowych, znajdując przy tym szanse również dla siebie w znalezieniu interesujących i dających duże perspektywy stanowisk pracy.

Kariera po studiach

Studia na specjalności Inżynieria technologii chmurowych pozwalają obrać wiele perspektywicznych ścieżek kariery. Z infrastruktury opartej na chmurze korzystają dziś bowiem przedsiębiorstwa praktycznie we wszystkich sektorach i gałęziach gospodarki. Absolwenci tej specjalności znajdują zatrudnienie m.in. jako inżynierowie i administratorzy chmury, ale również w roli analityków danych, specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji czy wsparcia technicznego. Zdobyte podczas toku studiów wiedza i umiejętności – nie tylko z zakresu programowania, ale również prowadzenia biznesu – pozwalają również na założenie własnej firmy, oferującej usługi z zakresu chmur obliczeniowych, tworzenia oprogramowania lub świadczenia doradztwa technologicznego

Program studiów

Program studiów na kierunku Informatyka jest nastawiony na praktyczne przekazywanie wiedzy, w oparciu o najnowocześniejsze podejście. Program obejmuje przedmioty ogólnokierunkowe, takie jak:

Podstawy sztucznej inteligencji

Podstawy programowania w różnych językach (m.in Python, C++, Java)

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Technologie sieciowe i chmurowe

Prawo w technologiach informatycznych 

Cyberbepieczeństwo

W programie specjalności Inżynieria rozwiązań chmurowych jest rownież moduł specjalnościowy, w którym znajdują się między innymi takie przedmioty jak: 

Technologie chmurowe

Internet rzeczy i przemysł 4.0

Infrastruktura usług chmurowych

Platforma aplikacyjna i mikroserwisy

Przetwarzanie danych w chmurze

Bezpieczeństwo rozwiązań chmurowych

Uczenie maszynowe w IT

Organizacja studiów

Studia stacjonarne to formuła zajęć realizowanych od poniedziałku do piątku w siedzibie Uczelni, a także częściowo w trybie online. Część pracy odbywa się na platformie e-learningowej, co umożliwia elastyczne zdobywanie wiedzy.

Studia niestacjonarne niestacjonarne to formuła zjazdów weekendowych (piątki, soboty, niedziele) i częściowych zajęć online. Dostęp do materiałów oraz platformy e-learningowej umożliwia elastyczne zdobywanie wiedzy, a przedmioty są zorganizowane w klarowne moduły tematyczne.